Wybierz region

Wybierz miasto

  Neuvirth nowym trenerem

  Autor: (Gśc)

  2001-04-09, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Dziennik Zachodni

  Od 1 maja pieczę nad hokeistami GKS Tychy przejmie Zbynek Neuvirth. Czeski szkoleniowiec znany jest już polskim kibicom, ponieważ kilka lat temu prowadził Dwory SA Unia Oświęcim.

  Od 1 maja pieczę nad hokeistami GKS Tychy przejmie Zbynek Neuvirth. Czeski szkoleniowiec znany jest już polskim kibicom, ponieważ kilka lat temu prowadził Dwory SA Unia Oświęcim.

  Kandydatów było kilku, a akurat za wyborem tej nominacji przeważyło to, że... - ... dokładnie sprawdziliśmy osiągnięcia zespołów prowadzonych przez trenera Neuvirtha. Pomijając dwa tytuły wicemistrzowskie z Unią Oświęcim, temu szkoleniowcowi udało się zdobyć medal czeskiej ekstraligi z Vitkovicami i wprowadzić do najwyższej czeskiej klasy rozgrywek Opavę. Nawet na tamtym rynku takie zdobycze godne są uwagi - mówi prezes GKS Tychy Jacek Białożyt.

  Neuvirth rozpocznie pracę z tyskim zespołem 1 maja. Kontrakt podpisany został na rok z opcją przedłużenia go do lat trzech. Czeski szkoleniowiec otrzymał wolną rękę od działaczy przy doborze obcokrajowców mających reprezentoweać GKS w przyszłym sezonie. Uznano, że cztery miesiące to wystarczająco długi czas na poznanie możliwości wszystkich zawodników oraz dokonanie niezbędnych transferów. Wiadomo już, że najprawdopodobniej z klubem rozstaną się Leosz Pipa i Igor Adamczik. Ciężkie rozmowy czekają działaczy, jeśli chodzi o Jurija Karatajewa, który postawił wysokie wymagania finansowe.

  Z drugiej strony działacze oficjalnie potwierdzili, że w przyszłym roku za cel zawodnikom oraz szkoleniowcom postawili wywalczenie medalu. Każde miejsce powyżej trzeciego będzie w klubie uważane za sukces. Na razie czeka nas jednak dość długi rozbrat z hokejem.

  Sonda

  Czy uważasz, że właściciele i administratorzy budynków, ktorzy nie odśnieżaja chodników wzdłuż swoich posesji powinni płacić wysokie kary?

  • Zdecydowanie tak (69%)
  • Nie, chodniki to nie ich problem (23%)
  • Nie mam na ten temat zdania (7%)