Wybierz region

Wybierz miasto

  Trzy pytania do Wojciecha Matczaka, trenera GKS Tychy

  Autor: Rozmawiał: Leszek Sobieraj

  2005-09-09, Aktualizacja: 2005-09-08 14:32 źródło: Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni: Mówi się, że obronić tytuł jest trudniej niż go zdobyć. Wojciech Matczak: To się okaże. Nigdy nie lubiłem gdybać. Drużyna ma jasno sprecyzowany cel, wiemy o co gramy, a jak będzie – zobaczymy.

  Dziennik Zachodni: Mówi się, że obronić tytuł jest trudniej niż go zdobyć.
  Wojciech Matczak: To się okaże. Nigdy nie lubiłem gdybać. Drużyna ma jasno sprecyzowany cel, wiemy o co gramy, a jak będzie – zobaczymy. Mam tylko nadzieję, że komplikacje z lodowiskiem nie wpłyną znacząco na formę zespołu.

  Dziennik Zachodni: Plusy i minusy obecnego GKS?
  WM: O minusach nie będę mówił, bo po co podpowiadać rywalom. Na pewno plusem jest to, że mamy szeroką kadrę. 26 zawodników daje dość duże pole manewru. Mamy rutyniarzy, hokeistów sprawdzonych w bojach na krajowych i zagranicznych lodowiskach i młodzież, która ma szansę wiele wnieść do gry drużyny. Muszę przyznać, że w meczach sparingowych, w których z uwagi na brak kadrowiczów, musieliśmy grać w osłabionym składzie, właśnie ci młodsi zawodnicy pokazali się z dobrej strony. Mamy zatem cztery dobre piątki i raczej nie będziemy już szukać wzmocnień.

  Dziennik Zachodni: Ten sezon będzie szczególny dla Matczaków, bo grę w GKS rozpoczyna pana syn Bartosz.
  WM: Cieszę się, że Bartek poszedł w moje ślady i podziela moje zainteresowania, ale o miejsce w zespole musi walczyć jak inni, a nawet bardziej. Nie będzie żadnej taryfy ulgowej. Mogę mu jedynie życzyć, by był lepszym hokeistą od mnie.

  Sonda

  Czy uważasz, że właściciele i administratorzy budynków, ktorzy nie odśnieżaja chodników wzdłuż swoich posesji powinni płacić wysokie kary?

  • Zdecydowanie tak (69%)
  • Nie, chodniki to nie ich problem (23%)
  • Nie mam na ten temat zdania (7%)