42 zawodników na starcie Tyskiego Duathlonu

Michał Dudek
W niedzielę zawodnikom sprzyjała słoneczna pogoda
W niedzielę zawodnikom sprzyjała słoneczna pogoda Fot. Michał Dudek
Tyszanin Marek Kuryj wygrał Tyski Duath-lon, który w niedzielę odbył się na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Paprocany. 32-latek był najlepszych w zawodach, na które składało się 5 km biegu, 13 km jazdy na rowerze oraz znowu 2,5 km biegu.

Drugie miejsce zajął Michał Lisieński z Siemianowic, a trzecie przypadło Bartoszowi Świerczyńskiemu z Chorzowa.

O tym, kto zwycięży, zadecydował ostatni bieg, w którym tyski zawodnik uzyskał przewagę.

- Wiedziałem, że Michał Lisieński dzień wcześniej brał udział w innych zawodach. Pobiegłem swoje. W tym dniu nie było dla mnie znaczenia, czy biegnę czy jadę na rowerze. Dałem z siebie wszystko. Pogoda jak najbardziej dopisywała - mówi Marek Kuryj.

Warto dodać, że Kuryj, który jest zawodowym żołnierzem, niedawno zdeklasował swoich rywali podczas X Otwartego Międzynarodowego Triath-lonu Policyjnego, który odbył się w Środzie Wielkopolskiej.

Zawodnicy rywalizowali na dystansie sprinterskim (750 metrów pływania - 20 kilometrów jazdy na rowerze i 5 kilometrów biegu). Młodszy chorąży Marek Kuryj wygrał te zawody, zapewniając sobie zwycięstwo w końcowym etapie rywalizacji.

Startował także w Jezierzanach koło Legnicy w Pucharze Polski w Triathlonie na tym samym dystansie uzyskując wysokie 20. miejsce w klasyfikacji generalnej.

- Jestem w wieku, który sprzyja triathlonowi i nie zamierzam odpuszczać. Na co dzień mam jednak coraz mniej czasu na treningi lub odpoczynek. Oprócz pracy dochodzi rodzina. Mimo tego będę się starał startować w kolejnych zawodach - zapewnia Kuryj.

W tyskim duathlonie wzięło udział 42 zawodników (w tym cztery kobiety), którzy zostali sklasyfikowani w siedmiu kategoriach.

Wśród kobiet zwyciężyła Daria Jałowiecka.

Bartosz Świerczyński zwyciężył w kategorii (poniżej 19 lat), Michał Lisiński (20-29 lat), Marek Kuryj (wygrana ogólna i w kategorii 30-39 lat), Tadeusz Sambak (40-49 lat), Stanisław Orlicki (50-59 lat) oraz Ryszard Wasilewski (powyżej 59 lat).

Imprezą towarzyszącą Tyskiemu Duathlonowi był III Bieg pod Górkę na 110 metrów z przeszkodami, w którym wzięło udział 40 dzieci w wieku od 3 do 12 lat.