Raków - GKS Tychy 0:2

Andrzej Zaguła
GKS Tychy okazał się lepszy od częstochowskiego Rakowa w rundzie przedwstępnej Pucharu Polski. Tyszanie zasłużenie wywalczyli awans do kolejnej rundy i zagrają w niej ze zwycięzcą z pary Kolejarz Stróże - LKS Nieciecza.

Goście wygrali w Częstochowie po golach Krzysztofa Bizackiego i Daniela Ferugi, ale mecz kończyli w dziesiątkę i z trenerem na trybunach. Całe zamieszanie zaczęło się w 68 minucie. Pierwszą żółtą kartkę ujrzał Damian Furczyk. Trener GKS-u Adam Nocoń głośno skomentował decyzje arbitra i został odesłany na trybuny. Za chwilę Furczyk zobaczył drugi żółty kartonik i GKS do końca spotkania musiał bronić się w osłabieniu.

- Cały czas się zastanawiam za co sędzia odesłał mnie na trybuny - mówił po meczu szkoleniowiec GKS-u. - Ja tylko zwróciłem mu uwagę, że rozdaje kartki w jedną stronę.

Gra w dziesiątkę nie przeszkodziła tyszanom. W doliczonym czasie gry przeprowadzili skuteczna kontrę i Daniel Feruga ustalił wynik spotkania na 2:0. GKS już w pierwszej połowie mógł prowadzić 1:0, ale Raków uratował słupek. Goście przewagę udokumentowali w 60 minucie. Na listę strzelców wpisał się Bizacki. Później kontrolowali spotkanie i zadali gospodarzom drugi skuteczny cios.

- Tychy były od nas lepsze - ocenił kapitan Rakowa Paweł Kowalczyk. - Nam szło jakoś pod górkę. Nie stworzyliśmy poważnej okazji.

- GKS grał lepiej od nas, a my mu w tym pomagaliśmy - dodał trener Jerzy Brzęczek. - Mieliśmy dużo łatwych strat.

Opiekun Rakowa ma pecha do tyszan. Gdy debiutował w roli szkoleniowca jego pierwszym oficjalnym rywalem był właśnie GKS. W pojedynku: GKS Tychy - Jerzy Brzęczek prowadzą więc ci pierwsi 2:0.