GKS Tychy: Biegł po awans

Leszek Jaźwiecki
W Tychach masażyści obu drużyn mieli pełne ręce roboty.
W Tychach masażyści obu drużyn mieli pełne ręce roboty. fot. Mikołaj Suchan.
Drużyna GKS Tychy kontynuuje pucharową przygodę. Wczoraj tyscy piłkarze pokonali I ligowego Kolejarza Stróże 3:2 (1:1). Przepustkę do następnej rundy Pucharu Polski zapewnił podopiecznym Adama Noconia Krzysztof Bizacki, strzelając bramkę w doliczonym już czasie.

Napastnik gospodarzy otrzymał podanie od Mariusza Masternaka i po przebiegnięciu połowy boiska pokonał bramkarza Kolejarza.

- Nie czułem zmęczenia, sił dodawała mi złość za niewykorzystane wcześniej sytuacje, dobrze, że tym razem piłka wpadła do siatki - z zadowoleniem opowiadał 37-letni "Bizak".

Szkoleniowiec GKS, po karze jaką nałożył na niego WD PZPN w meczu w poprzedniej rundzie w Częstochowie, oglądał to spotkanie z trybun. - Jeśli każdy mecz będzie się kończył takim wynikiem, to do końca rundy mogę oglądać nasze spotkania z widowni - śmiał się trener Nocoń.

W 78 minucie przy wyskoku głowami zderzyli się Dawid Szufryn i Piotr Łopuch. Obaj opuścili boisku w karetce.

W Sosnowcu Zagłębie przegrało po dogrywce z innym drugoligowcem Startem Otwock 1:2 (1:0). Pięć minut przed końcem sosnowiczanie stracili Michała Filipowicza (czerwona kartka), a w doliczonym czasie wyrównującą bramkę. Grając w "10" Zagłębie nie potrafiło w dogrywce utrzymać remisu.

Runda wstępna Pucharu Polski

GKS Tychy - Kolejarz Stróże 3:2 (1:1)

0:1 Piotr Madejski (8), 1:1 Daniel Feruga (10), 2:1 Daniel Feruga (86) 2:2 Krzysztof Radwański (88), 3:2 Krzysztof Bizacki (90)

GKS Tychy Magaczewski - Odrobiński, Kopczyk, Masternak, Szczypior - Feruga, Babiarz, Czupryna, Bizacki, Łopuch (81. Maciaszek) - Zaremba (56. Nowak)

Zagłębie Sosnowiec - Start Otwock 1:2 (1:0) 1:0 Marcin Folc (40), 1:1 Ihor Mihałewskyj (90+2, karny), 1:2 Piotr Sobótka (112)

Zagłębie Bensz - BednarI, Zioło, Balul, ŁuczywekI- Lilo, Skórski (67. Białek), Mielec, Skrzypek (77. Stefański) - Filipowicz (80), Folc (88. Madej)

W kolejnej rundzie (24-25.08) wystąpią już także pierwszoligowcy z poprzedniego sezonu.