Remont ulicy Fabrycznej w Sławkowie potrwa do września tego roku Remont ulicy Fabrycznej w Sławkowie potrwa do września tego roku

Remont ulicy Fabrycznej w Sławkowie potrwa do września tego roku (© fot. Anna Zielonka)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Dziury w asfalcie, rozsypane krawężniki i błoto na ulicy Fabrycznej w Sławkowie właśnie przechodzą do historii. Od września ubiegłego roku trwa tam przebudowa drogi.

- Wreszcie jej nawierzchnia będzie nadawała się do użytku. Do tej pory w asfalcie były takie wyboje, że aby dojechać do skrzyżowania z DK 94, trzeba było jechać bardzo ostrożnie. W przeciwnym razie można było np. zgubić kołpak albo, co gorsza, złapać gumę - mówi Kazimierz Pelc, mieszkaniec Sławkowa.

Ponad 80 proc. kosztów związanych z przebudową ulicy Fabrycznej pokryją pieniądze pochodzące z funduszy europejskich. Inwestycja kosztuje ponad 1,4 mln zł, z czego ponad 1,2 mln zł to właśnie unijne dofinansowanie.

Jak twierdzą mieszkańcy Sławkowa, remont Fabrycznej był bardzo potrzebny. To droga, która prowadzi do ruchliwej DK 94. Mieszkańcom zależało na tej inwestycji również dlatego, że ulica już od wielu lat była w bardzo złym stanie technicznym.

Właśnie z tej drogi codziennie korzystają między innymi mieszkańcy ulic Michałów i Chwaliboskie. Twierdzą, że droga nie była bezpieczna, między innymi dlatego, że nie miała chodników i poboczy.

Obecnie roboty drogowe trwają na odcinku kilometra, od skrzyżowania z ulicą Olkuską do stawu.

Kierowcy twierdzą jednak, że remont nie jest uciążliwy.

- Cierpliwie czekamy na zakończenie prac - mówi Kazimierz Łuczak, zawodowy kierowca.

Wykonawcą robót jest przedsiębiorstwo Drogomex z Pruszkowa, które ma zrobić odpowiednią podbudowę drogi, krawężniki i obrzeża. Ustawi też znaki drogowe i inne urządzenia związane z bezpieczeństwem ruchu drogowego.%07- Poszerzamy jezdnię, przebudowujemy dwa skrzyżowania: jedno na ul. Olkuskiej, drugie przy zjeździe z Drogi Krajowej 94 - tłumaczy Janusz Mróz z Urzędu Miasta w Sławkowie.

Drogowcy budują też chodniki i miejsca postojowe. Stanęła już wiata przystankowa z napisem "Fabryczna". Powstanie też kanalizacja deszczowa od zjazdu z DK 94 do ulicy Michałów.


Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!