Dzięki budowie ronda dziś na ul Dzięki budowie ronda dziś na ul

Dzięki budowie ronda dziś na ul. Klimontowskiej nie ma korków (© Fot. Katarzyna Domagała )

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Z nowego ronda na ul. Klimontowskiej najbardziej dumni są mieszkańcy okolicznych bloków. - Remont był konieczny - stwierdza Zygmunt Protasiewicz, kierowca autobusu komunikacji miejskiej.

- Bez ronda skręt w lewo zajmował sporo czasu. Teraz ruch jest zdecydowanie lepiej zorganizowany. Nie ma korków i wzrosło bezpieczeństwo na drodze - dodaje mieszkaniec Sosnowca.

Remont jest dofinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego. Inwestycja kosztuje miasto ponad 6,6 mln zł. Ponad 3,5 mln zł pochodzi z funduszy europejskich.

Projekt zakłada budowę nowej drogi o długości 675 metrów, która jest przedłużeniem ul. Klimontowskiej. Wzdłuż niej miasto planuje stworzyć nową strefę aktywności gospodarczej w Sosnowcu. Znajdzie się tutaj także miejsce na budowę domów. Zachętą dla mieszkańców jest to, że budowa drogi skróciła i ułatwiła dojazd do znajdującego się niedaleko parku Sieleckiego oraz innych terenów rekreacyjnych. Powstaną też nowe drogi.

Dzięki temu kierowcy będą mogli bezpośrednio przejechać z ul. Klimontowskiej do ul. Kukułek. Czekali z niecierpliwością, oznacza to bowiem jeszcze szybszy przejazd w stronę Mysłowic czy centrum miasta. Inwestycja obejmuje nie tylko budowę nowej drogi.

W jej ramach powstaną nowe miejsca parkingowe, prawie kilometr kanalizacji deszczowej, ponad 300 m kanalizacji sanitarnej. Skorzystają na tym także piesi. Prawie 2 kilometry oświetlonych chodników znacznie poprawią bezpieczeństwo na drodze. Rowerzyści nie będą musieli jeździć po ulicy. Do ich dyspozycji budowlańcy oddadzą prawie kilometr ścieżek rowerowych.

Prace remontowe zostały zakończone już na odcinku ul. Klimontowskiej, od skrzyżowania z ul. Podhalańską do skrzyżowania z ul. Kanarków. Zakończenie całego projektu planowane jest jesienią tego roku.


Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!