Największą i najbardziej oczekiwaną inwestycją w Bielsku jest przebudowa drogi krajowej 52 Największą i najbardziej oczekiwaną inwestycją w Bielsku jest przebudowa drogi krajowej 52

Największą i najbardziej oczekiwaną inwestycją w Bielsku jest przebudowa drogi krajowej 52 (© fot. arc)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W Bielsku-Białej i bielskim powiecie ziemskim w rozbudowę infrastruktury drogowej i transport zaangażowanych jest blisko 185 mln zł z funduszy europejskich. W latach 2007-2013 takie wsparcie otrzymało 8 inwestycji w Bielsku-Białej (ponad 151,5 mln zł) i 9 w powiecie ziemskim (blisko 33,4 mln zł).

Największą i najbardziej oczekiwaną inwestycją w Bielsku-Białej jest przebudowa drogi krajowej 52 Wyzwolenia-Niepodległości, która ma się zakończyć w październiku 2011 r. Projektami najnowszymi, przyjętymi do finansowania zaledwie kilka dni temu, są przebudowa drogi krajowej 69 (ulicy Żywieckiej od ul. Górskiej do Prostej) i przebudowa kolejnego odcinka ul. Sobieskiego. Na samą Żywiecką miasto dostanie ponad 31 mln zł unijnego wsparcia. Przetarg ogłoszony zostanie po wakacjach, prace rozpoczną się w przyszłym roku.

Unijne dofinansowanie pozwoliło w Bielsku-Białej na przebudowanie ulicy Karbowej, dwóch odcinków ulicy Sobieskiego i budowę ulicy Sarni Potok. Trwa przebudowa ulic ks. Brzóski i Bestwińskiej. Każda inwestycja drogowa jest na wagę złota. Dlatego, głównie kierowcy, doceniają fakt, że tak znacząca ilość projektów drogowych zyskała dofinansowanie. Wręcz entuzjastycznie wypowiadają się o przebudowie odcinka drogi krajowej 52.

- Zniknie w ten sposób najbardziej uciążliwe wąskie gardło, które blokowało przede wszystkim transport tranzytowy. Chcąc przejechać przez Bielsko-Białą w kierunku Krakowa, trzeba było pokonać zdewastowany przejazd kolejowy. Wkrótce będzie można jeździć gładkim jak stół i szerokim wiaduktem - mówi Krzysztof Rosner z Bielska-Białej.

Budowa trwa od sierpnia 2008 roku i wiąże się z licznymi objazdami. Mało kto jednak narzeka, bo trudno nie doceniać faktu, że po zakończeniu prac komfort poruszania się w tym rejonie będzie nieporównywalnie wyższy.

Dzięki unijnym funduszom znacznie poprawi się także sytuacja na drogach powiatu. Lepiej będzie się jeździło w Jaworzu, Bestwinie, Wilamowicach, Wilkowicach, Jawiszowicach i kilku innych miejscowościach.


Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!