(© ANDRZEJ WIKTOR / POLSKAPRESSE)

8 tysięcy za wpis na blogu, 5 tysięcy zł za post na Facebooku... Twórcy bloga "Polacy Rodacy" przeprowadzili małą prowokację i rozesłali do blogerek modowych prośbę o wycenę różnych form współpracy. Zobaczcie, co z tego wyszło.

Co jakiś czas powraca temat dotyczący zarobków blogerów, w tym także szafiarek. Autorzy bloga "Polacy Rodacy" zdecydowali się przyjrzeć z bliska temu tematowi i wysłali do blogerek modowych prośbę o wyceny współpracy. Potem na swojej stronie internetowej opublikowali zebrane informacje. Podali tylko inicjały szafiarek, ale i tak łatwo się domyślić, o kogo chodzi.

Kilka tysięcy za posta na Facebooku

I tak panna J. za post na blogu bierze około 8.000 zł netto, lokowanie produktu w poście kosztuje 4.000 zł netto, post na Facebooku to 2.000 zł netto, a post na Instagramie 2.000 zł netto. Blogerzy od panny M.G. dostali bardzo profesjonalny, rozbudowany cennik. Za post ze stylizacją na tym blogu trzeba zapłacić 3.500 zł netto, a czas oczekiwania na stylizację to minimum 6 tygodni. 12 tys. zł netto trzeba wydać na post sponsorowany o produkcie, a 5 tys. na post sponsorowany bez tekstu. Także 5 tys. zł trzeba zapłacić za post na Facebooku, a za organizację konkursu dla czytelników - 16.000 zł netto. Reklama na jej kanale na You Tube kosztuje od 15.000 zł netto, cena do indywidualnego uzgodnienia.

Ta galeria należy do serwisu Hallo - rozrywkowej części portali naszemiasto.pl. Kliknij i sprawdź!Za to blogerka C.M. za zaprezentowanie towaru w stylizacji na blogu bierze 4.000 zł netto. W zestawieniu pojawili się tez panowie, między innymi R.M., który niedawno został blogerem. Za wpis sponsorowany i jego promocję na portalu społecznościowym należy zapłacić 2.500 zł netto. Wykorzystanie produktu w stylizacji na blogu wiąże się z kosztem 3.000 zł netto.

Policzone są dni takich modowych mierności

Informacje o zarobkach szafiarek w swoim felietonie skomentowała Karolina Korwin-Piotrowska. Jej zdaniem za tymi wysokimi zarobkami nie stoi nic wartościowego.

"Pieniądze ujawnione w prowokacji są jak dla mnie ogromne, idą w dziesiątki tysięcy złotych za wpis, zdjęcie, konkurs. (...). Niech sobie blogerzy zarabiają, ich PIT, ich stan konta, byleby za tym szło coś więcej niż kolorowe fotki. Na razie niewiele więcej za tym idzie. Na razie, za te spore pieniądze dostajemy kolorowy, często wtórny, skopiowany od innych blogerów ze świata, wyjący na milę głupotą, banał. Szkoda" - komentuje Korwin-Piotrowska.

Do dyskusji o zarobkach blogerek modowych włączył się też fotograf Marcin Tyszka, który na swoim Facebooku napisał:

"(...) coś mi się wydaje, że policzone są dni takich modowych mierności....Przydałby się w Polsce ktoś z wiedzą, zapałem i pracowitością - klikany przez tłumy i szanowany przez środowisko modowe..."

Informacje o wysokich zarobkach blogerek modowych skomentowała też Gosia Boy, która dla prowadzenia bloga modowego porzuciła stanowisko redaktorki w piśmie o modzie.

"Chyba jestem jedyną osobą, która nie rozumie tej prowokacji. Ujawniono ogromne zarobki konkretnych blogerek. Tak, jakbyśmy ich nie znali, jakbyśmy się ich nie domyślali? Ile zarabia bloger? Tyle, ile reklamodawca mu zapłaci. I nie dotyczy to tylko wymienionych osób, ale każdego blogera/autora/dziennikarza, który traktuje swoje zajęcie w sieci na tyle poważnie, że chce z niego czerpać jakieś profity."

A Wy co myślicie o zarobkach blogerek?

Cały wpis o zarobkach przeczytacie na stronie bloga Polacy RodacyŹródło: CNN Newsource/x-newsHallo

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

krystyn (gość)

A co zarabia Pani mniej niż blogiem ki i czy Pani felietony i komentarze są bardziej wartościowe nie sądzę. Nauczyliśmy się zaglądać do cudzych portfeli i liczyć czyjeś pieniądze a może tak robić co żeby zarabiać jak te blogiem ki a nie wiecznie tylko zazdrościć.

Ozi (gość)

mi się wydaje ze całkiem przyzwoicie tak powinno się zarabiać !! 8 tysi to w sumie niecałe 2 tys e więc spoko poziom europy a nie polak bidak 400 e na miesiąc. Powodzenia dla blogerów!!