(© fot. Materiały prasowe.)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W drugiej połowie XIII wieku potężny zakon templariuszy nie miał równego sobie jeśli chodzi o wpływy, ziemie, bogactwa, przywileje. Templariusze byli panami najwspanialszych zamków w Europie i Ziemi Świętej, wpływali na politykę ówczesnych władców, pożyczali im pieniądze, decydowali o losach świata.

W szczytowym okresie potęgi zakonu młody giermek, William Campbell, przez przypadek odkrywa w jego łonie tajną organizację, o której nie wie nawet sam wielki mistrz. Poznając najbardziej strzeżoną tajemnicę templariuszy William zostaje uwikłany w niebezpieczną grę, w wyniku której musi opuścić Londyn i udać się do Paryża, a stamtąd do Królestwa Jerozolimskiego.

Wsiadając na statek nie wie jeszcze, że nowy sułtan, niegdyś niewolnik, Bajbaros, złożył przysięgę, że nie spocznie, póki nie przepędzi niewiernych ze swoich ziem. William zjawia się w ogarniętej wojną Ziemi Świętej nie przypuszczając nawet, jaką kapryśny los szykuje mu niespodziankę.

Znakomicie napisany, oparty na faktach thriller historyczny opowiadający o najpotężniejszym zakonie średniowiecznej Europy, najokrutniejszej i najbardziej bezsensownej wojnie o panowanie nad Jerozolimą, szokującym zderzeniu dwóch kultur - Wschodu i Zachodu, wspaniałych, trudnych do zdobycia zagubionych w piaskach pustyni twierdzach, okrutnej zemście, żądzy władzy, ślepym posłuszeństwie, politycznych intrygach, podłości ludzkiej i bezgranicznej nienawiści.

To pierwszy tom barwnej trylogii, którą czyta się jednym tchem. Kolejne tomy: "Krucjata" i "Requiem" już są do kupienia w księgarniach.
Robyn Young, "Bractwo",
Wydawnictwo Książnica, Katowice, str. 359, cena 49,90 zł

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!