Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Egzamin Gimnazjalny 2018: matematyka, przyroda. Mamy ARKUSZE! [PYTANIA, ODPOWIEDZI]

Redakcja
Egzamin Gimnazjalny 2018: matematyka, przyroda [ARKUSZE, PYTANIA, ODPOWIEDZI] Uczniowie kończący naukę w gimnazjach zmierzą się dziś, 19 kwietnia, z przedmiotami przyrodniczymi i matematyką. Egzamin gimnazjalny w części przyrodniczej to również fizyki, biologii czy geografii. Jednak to tych z matematyki uczniowie obawiają się najbardziej. Arkusze i rozwiązania po egzaminie gimnazjalnym znajdziecie na naszej stronie internetowej.

W galerii powyżej znajdziecie arkusze z przedmiotów przyrodniczych i matematyki

Egzamin Gimnazjalny 2018: matematyka, przyroda [ARKUSZE, PYTANIA, ODPOWIEDZI]

Egzamin gimnazjalny 2018

Ma formę pisemną i składa się z trzech części: humanistycznej (z jęz. polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie), matematyczno-przyrodniczej oraz języka obcego nowożytnego.

W czwartek, 19 kwietnia, na zdających czeka egzamin z przedmiotów przyrodniczych (godz. 9) i z matematyki (godz. 11). W piątek gimnazjaliści przystąpią do egzaminu z języka obcego - angielskiego, francuskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, rosyjskiego, ukraińskiego lub włoskiego. Co ważne, musieli wybrać ten, którego uczy się jako przedmiotu obowiązkowego.

Co było w zeszłym roku na egzaminie gimnazjalnym z matematyki?

Jedno z zadań polegało na tym, aby podać z jaką średnią prędkością porusza się rowerzysta, który przejechał konkretną odległość w danym czasie. Inne zadanie było na obliczenie ile wody trzeba dolać wody do garnka, żeby wypełnił się po brzegi. Kolejnym zadaniem było obliczenie ile kobiet znajdowało się na sali, w której byli zarówno mężczyźni i kobiety, na podstawie procentu pań z ogółu zebranych na sali.

Nie zabrakło rachunku prawdopodobieństwa. W dwóch koszykach znajdowały się kule białe, czarne i szare. W pytaniu należało wskazać prawdopodobieństwo wyjęcia kuli szarej.

Najwięcej punktów uczniowie mogli zarobić rozwiązując dobrze zadanie ostatnie. Brzmiało: Na rysunku przedstawiono graniastosłup prosty o podstawie trójkąta prostokątnego i jego siatkę. Dwie dłuższe krawędzie podstawy graniastosłupa mają 12 cm i 13 cm długości, a pole zacieniowanej części siatki graniastosłupa jest równe 168 cm2. Oblicz objętość graniastosłupa.

Co będzie w tym roku? Młodzież swoimi oczekiwaniami bardzo chętnie dzieliła się na Twitterze.

W województwie śląskim egzamin gimnazjalny 2018 napisze 37 554 uczniów. Zostanie przeprowadzony w 728 szkołach w regionie. Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia ‎gimnazjum, nie ma jednak z góry określonego minimalnego wyniku, jaki uczeń musi osiągnąć. To znaczy że nie można go nie zdać, ale warto postarać się napisać go jak najlepiej. Od jego wyników zależy bowiem, czy młodzi dostaną się do wymarzonych szkół ponadgimnazjalnych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na slaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto