Leon Hendrix i Tomasz Wenklar Leon Hendrix i Tomasz Wenklar

Leon Hendrix i Tomasz Wenklar (© Michał Kasperczyk)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Występu w Tychach Leona Hendrixa, młodszego brata Jimiego, oczekiwał przede wszystkim Tomasz Wenklar, tyski rzeźbiarz, fan zmarłego przed 42 laty Jimiego Hendrixa. Ma w swojej pracowni kilka rzeźb tego muzyka. Jedną z nich wręczył Leonowi. Pisaliśmy o tym. Teraz oddajemy głos Tomaszowi Wenklarowi. Niech sam opowie o swoim spotkaniu z bratem swojego idola.

Czekałem na ten koncert równy miesiąc - na początku kwietnia dowiedziałem się z plakatu że takie wydarzenie będzie miało miejsce w Tychach.Najprawdziwszy brat samego Jimiego - dla mnie coś niesamowitego, a że akurat w pracowni pracowałem nad kolejną rzeźbą (lub raczej modelem do większej rzeźby Hendrixa) wpadłem na pomysł, żeby taką rzeźbę wręczyć jego bratu.

Sam Leon Hendrix był pewnym zjawiskiem, bratem legendy i to już wystarczy, wcale nie musi być wirtuozem na miarę brata, natomiast urzekła mnie gra na gitarze jednego z jego gitarzystów - Chaz DePaolo, który dosłownie stworzył Hendrixowy klimat.

No i wspólny występ Sebastiana Riedla i zespołu Leona (grali Little Wing i Voodoo child) - akurat te dwa utwory znajdują się u mnie w "panteonie" utworów Jimiego - i właśnie je wspólnie zagrali i to jak zagrali! świetny wręcz dialog dwóch gitar, przerzucanie się fragmentami solówek - gitarowa poezja - mógłbym tego słuchać do rana.

Sam moment wręczenia statuetki był dla mnie niesamowitym przeżyciem - Nie co dzień mogę uściskać kogoś z rodziny Hendrixa. Leon okazał się bezpośrednim, serdecznym facetem. Po koncercie byłem jeszcze u niego w garderobie "upolować" autografy muzyków. Powiedział mi, że cała ta historia ze statuetką totalnie go wzruszyła, i że jest jego najpiękniejszym wspomnieniem z Polski, choć zaznaczył, że Polska to kraj przede wszystkim pięknych kobiet!

Posiedziałem tam jeszcze trochę, potrzymałem przez chwilę w rękach gitarę Leona wykonując na niej parę niezręcznych chwytów, a potem pognałem do domu próbując sobie poukładać w głowie logiczny ciąg tych wszystkich wydarzeń, które miały miejsce.

Wiadomości

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

nalcia (gość)

nie samowite! niemoge uwierzyć ten wywiat czytałam 3 razy, niemoge uwierzyć :'-)♡♥ a mie tam niebyło:-((