Fatum opuszcza tyski basen

Kryta pływalnia przy ul. Edukacji ma być otwarta po Nowym Roku. Wszystko jest już gotowe i potrzebna jest tylko opinia sanepidu.

Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij
Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij
W tym przypadku jednak lepiej nie chwalić dnia przed zachodem słońca, bo ten obiekt ma wyjątkowego pecha. Miał być remontowany trzy miesiące, a już mija dziewięć. Zamknięto go pod koniec marca, bo konieczny był remont dachu. Już po ośmiu latach od budowy wilgoć nadwerężyła drewnianą konstrukcję. Wprawdzie demontaż dachu przewidziany był tylko nad tzw. basenem rozgrzewkowym (25 m na 10 m, głęb. 1,1-1,3 m), ale zdjęcie dachu nad jedną niecką unieruchomiło cały obiekt, łącznie z basenem sportowym. Czynny pozostał jedynie brodzik dla dzieci, znajdujący się w innym pomieszczeniu.

Do czerwca miało być po sprawie. Niestety, okazało się, że uszkodzenia dachu są większe niż się spodziewano i termin otwarcia basenu przesunięto na wrzesień.

Tymczasem w drugiej połowie sierpnia firma opuściła plac budowy i zaczęło się gorączkowe poszukiwanie ekipy, która doprowadziłaby remont dachu do końca.
∨ Czytaj dalej

Stało się to w połowie paździer-nika i zapowiadano, iż na wszystko potrzeba ośmiu tygodni.

Tym razem wszystko wskazuje, że basen uda się w końcu otworzyć.
Jolanta Pierończyk Jolanta Pierończyk
źródło: Dziennik Zachodni

Komentarze (0)

avatar

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Wybierz kategorię