Festyn w parku Jaworek w Tychach odbył się w ramach programu rewitalizacji dla miasta Tychy pod hasłem "Kultura osiedla - osiedle kultury". - dla mieszkańców osiedli H i Ł. 19 sierpnia odbędzie się festyn dla osiedli N i O.

Festyn w parku Jaworek w Tychach odbył się w ramach programu rewitalizacji dla miasta Tychy pod hasłem "Kultura osiedla - osiedle kultury". - dla mieszkańców osiedli H i Ł. Dla dzieci były: spektakl plenerowy „Balonowe podróże” w wykonaniu Teatr w Ruchu, minionkowy taniec baletowy, pociąg do balonowej krainy, igrzyska – skoki w workach, lodowe rzeźby balonowe, przeciąganie liny, przeprawa przez kolorowy tunel, bańki mydlane, gra w dmuchanych kulach Bumper Ball (dzieci w nich nie tylko grały, ale również się bezpiecznie zderzały i tarzały). Młodsze dzieci oblegały dmuchańce i trampoliny.

- Program Rewitalizacji to proces ożywiania miasta, który ma na celu dodania energii obszarom zagrożonym negatywnymi zjawiskami społeczno-gospodarczymi. Rewitalizacja jest inspirowana przez samorząd, powinna aktywizować i pobudzać mieszkańców, przedsiębiorców, spółdzielnie, wspólnoty mieszkaniowe, organizacje pozarządowe oraz związki wyznaniowe do twórczego zmieniania problemowych części miasta na lepsze, bardziej przyjazne miejsca do życia - mówi radny Michał Kasperczyk ze Stowarzyszenia Sportowego NOL Tychy, które było współorganizatorem festynu, wraz z UM i MCK.


„Kultura osiedla – osiedle kultury”. Festyn na osiedlach N i O [PROGRAM]


19 sierpnia, od godz. 15 na alejkach w rejonie klubu Orion
W programie: animacje i warsztaty dla dzieci z Fabryką Kultury, zajęcia sportowe z Akademią Piłki Nożnej, nordic walking i wiele innych atrakcji dla dzieci i dorosłych

Wstęp wolny

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!