GKS Tychy kontra Aksam Unia Oświęcim. Awans do finału!

HAKI
GKS Tychy kontra Aksam Unia Oświęcim. Zwycięstwo tyszan!
GKS Tychy kontra Aksam Unia Oświęcim. Zwycięstwo tyszan! GKS Tychy
GKS Tychy kontra Aksam Unia Oświęcim - szóste spotkanie obu drużyn w półfinale zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem tyszan. A więc awans do finału. I starcie z drużyną z Sanoka.

GKS Tychy pokonał 1:0 Aksam Unię Oświęcim w szóstym meczu półfinałowym ekstraligi hokejowej. Po wczorajszym pięknym zwycięstwie tyszanie awansowali do walki o upragniony tytuł mistrza Polski. W finale PHL czeka już na nich Ciarko PBS Bank Sanok.

GKS Tychy kontra Aksam Unia Oświęcim. Jak było?

Poziom meczu bardzo wyrównany. O zwycięstwie przesądziła jedna bramka i trzeba przyznać, że w grze obu zespołów nie było widać różnic. Nie brakowało też akcji i sytuacji bramkowych, a dzięki temu, że sędziowie rzadko łapali za gwizdek gra toczyła się wartko i bez kar. Choć pierwsza tercja przebiegała na pełnych obrotach, to zarówno Stefan Zigardy, jak i Michal Fiktr – bramkarze obu zespołów – zachowali czyste konta. W drugiej odsłonie zaczęło brakować sił, ale na pewno nie emocji. Pojawiły się też pierwsze kary, jednak gra w osłabieniu nie przełożyła się na wynik. Drużyny zjeżdżały do boksów ze stanem 0:0. Atmosfera z każdą chwilą stawała się coraz bardziej napięta.

Zwycięski gol padł dopiero w trzeciej tercji spotkania, gdy pięknym strzałem na bramkę biało-niebieskich popisał się Josef Vítek po asyście Adama Bagińskiego (42. minuta). Wtedy też gra rozpoczęła się na dobre – Unia szukała okazji do rewanżu i choć ruszyła pełną parą, to jednak bez efektów.

Emocje skoczyły, gdy na niespełna dwie minuty przed końcem meczu na ławkę kar został wysłany Pavel Mojzis . To była świetna sytuacja dla oświęcimian i szansa na wyrównanie. Tak się jednak nie stało. Tyszanom udało się dojść do głosu i Josef Vítek rozpoczął szarżę na pustą bramkę. Przeszkodził mu w tym Tomas Jakes, jednak za to nieczyste zagranie został odesłany na ławkę kar. I ponownie obie drużyny miały tyle samo zawodników. Do ostatnich sekund oświęcimianie próbowali szukać gola, który doprowadziłby do dogrywki - na próżno.

Zwycięstwo i co dalej?

Hokeiści z GKS Tychy mają kilka dni na regenerację. W poniedziałek rusza gra o finał. Przeciwnikiem tyszan będzie Ciarko PBS Bank Sanok, który w rozgrywanym równolegle drugim półfinale pokonał JKH GKS Jastrzębie 4:1.