Gortat będzie sprzedawać kapustę. Szykuje się nowe tv show - "Mistrz w zwykłej pracy" Gortat będzie sprzedawać kapustę. Szykuje się nowe tv show - "Mistrz w zwykłej pracy"

(© Andrzej Banaś / archiwum Polska Press)

TVP1 przygotowuje nowe telewizyjne show. W programie "Mistrz w zwykłej pracy" zobaczymy popularnych polskich sportowców pracujących u drobnych przedsiębiorców. Oczywiście, był to primaaprilisowy żart. Daliście się nabrać?

Telewizja Polska od dłuższego czasu poszukiwała nowej formuły na telewizyjne show. Po ogromnym sukcesie serii "Rolnik szuka żony" wzrósł apetyt zarządu TVP na tego typu programy. Tym razem sięgnięto po wzorce japońskie. W tamtejszej telewizji nie brakuje zwariowanych programów rozrywkowych, jeden z nich "Koniec ze sportem" pokazuje jak osoby, które zmarnowały wielki talent, zamiast sportowcami, zostali przeciętnymi pracownikami.

Polska wersja ma być wariacją tej z Kraju Kwitnącej Wiśni. Ma z przymrużeniem oka pokazywać popularnych sportowców, w zwykłej pracy u drobnych polskich przedsiębiorców. Żeby materiał wyglądał wiarygodnie, bohaterowie odcinków mają trafić pod skrzydła osób, które sportem się nie interesują.

Wiadomo już, że w pierwszym odcinku Marcin Gortat, jedyny polski koszykarz grający w NBA, będzie sprzedawał warzywa na lokalnym targu gdzieś w południowo-wschodniej Polsce. Widzowie zobaczą, jak poradzi sobie z załadunkiem i rozładunkiem wiekowego żuka, targowaniem się z wymagającymi klientami i w dyskusjach z przekupkami.

Kowalczyk w barze mlecznym, Kuba fryzjerem

W kolejnych odcinkach pojawić się mają Justyna Kowalczyk jako kucharka w barze mlecznym, Kuba Błaszczykowski w roli fryzjera oraz Robert Kubica jako budowlaniec. Trwają rozmowy z kolejnymi sportowcami. Możliwe, że w programie pojawią się: Agnieszka Radwańska, Robert Lewandowski, Krzysztof Bielecki, Mariusz Wlazły czy Michał Winiarski.

Program będzie pokazywany co tydzień w weekendy począwszy od początku czerwca. Realizuje część założeń promocji unijnego "Programu na rzecz konkurencyjności przedsiębiorstw i MŚP".

Według założeń szefów telewizji publicznej program "Mistrz w zwykłej pracy" ma gromadzić cotygodniowo przed telewizorami przynajmniej czteromilionową publiczność. Wysokość kontraktów dla sportowców jest owiana tajemnicą.

W połowie kwietnia ma ruszyć dwutygodniowy casting dla przedsiębiorców, którzy będą szefami sportowych mistrzów w nietypowych dla nich zawodach. Wiadomo już, że jednym z podstawowych kryteriów będzie udokumentowana opłata abonamentu RTV za bieżący i poprzedni rok. Szczegóły dotyczące castingów będą znane w połowie kwietnia.

Hallo

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!