O fatalnym terminarzu finałowej rywalizacji hokeistów pisaliśmy już przed pierwszym spotkaniem o złoto. Kiedy okazało się, że mistrza Polski poznamy najwcześniej po szóstym spotkaniu śląskie kluby poprosiły o przełożenie go z Wielkiego Piątku na Wielką Sobotę. W Tychach i Jastrzębiu czekają na odpowiedź PZHL, bo jeśli szósty mecz zostanie przesunięty, to ewentualne siódmy pojedynek o złoto również odbędzie się dzień później, a więc nie w pierwszy, lecz drugi dzień Świąt Wielkanocnych.

- Pismo w sprawie przesunięcia meczu z piątku na sobotę zgłosili tyszanie, bo ten pojedynek ma się odbyć na ich lodowisku. My nie mamy nic przeciwko zmianie terminu rywalizacji, bo Wielki Piątek faktycznie nie jest najlepszym terminem na rozgrywanie spotkania - stwierdził Kazimierz Szynal, prezes JKH GKS Jastrzębie.

Prezes PZHL Dawid Chwałka pytany przez nas przed tygodniem o tę sprawę powiedział, że nie widzi przeszkód, by mecz odbył się dzień później. Nie wiadomo jednak jakie będzie stanowisko TVP, która zaplanowała transmisję finałów w ustalonych wcześniej przez związek terminach. Dodajmy, że mecz hokeistów byłby chyba jedynym spotkaniem odbywającym się w Polsce w Wielki Piątek, bo liga piłkarska przełożyła swoje rozgrywki.

Sport

Komentarze (4)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Tyszanin (gość)

I Dobrze :) Mam nadzieję że przełożą... Wielki Piątek to nie czas za bardzo na takie świętowanie jeszcze jakby GKS zdobył mistrzostwo :)