III Cross Czwórki za nami: z trasą w Dąbrowie Górniczej zmierzyło się 230 zawodników

PAS
III Cross Czwórki zgromadził zawodników z całego kraju
III Cross Czwórki zgromadził zawodników z całego kraju Dariusz Nowak
III Cross Czwórki jak zwykle cieszył się sporą popularnością wśród amatorów bieganie oraz nordic-walkingu. Na starcie nad jeziorem Pogoria w Dąbrowie Górniczej zjawiło się w niedzielę w sumie 230 zawodników.

Wsród zawodników nie zabrakło reprezentantów Zagłębia oraz m.in. Mysłowic, Jaworzna, Katowic, a także Bytomia, Myszkowa, Olkusza, Piekar Śląskich oraz Chorzowa, Zabrza, Gliwic, Rudy Śląskiej, Siemianowic Śląskich, Częstochowy, Krakowa i Wrocławia.

Jako pierwszy po pokonaniu 15 kilometrów linię mety minął Adam Jamiński z Tychów (czas 00:55:50). Drugie miejsce zajął Michał Kamiński z Siemianowic Śląskich (00:55:54), a trzecie Paweł Oboz z Sosnowca (00:59:33).

Najszybszy z dąbrowian Mariusz Ziach zajał szóste miejsce. Najlepszy z reprezentantów Jaworzna był Marcin Dziedzic, który był 12. Najszybszy będzinian to Mariusz Pszczoła. Wywalczył 16 lokatę. Arkadiusz Buchalik z Czeladzi był 21.

Piotr Cieniawski był najlepszy z bytomian, zajął siódme miejsce. Andrzej Guzy z Gliwic był 11. Konrad Bilnik z Myszkowa 23, Adam Szymaniak z Częstochowy 33.

Najlepszą z kobiet okazała się Sandra Michalak z Sosnowca (klub Sparta Dąbrowa Górnicza). Drugie miejsce dla Agnieszki Janochy z Żarek Letniska, a trzecie dla Iwony Podsiadło z Dąbrowy Górniczej. Katarzyna Kalaga z Zawiercia była 81.

Z 7-kilometrową trasą wyznaczoną dla amatorów nordic walkingu najlepiej poradził sobie Mateusz Kusaj z Lgoty Błotnej (ULKS Run Podkowa Janów) - czas 00:41:29. Drugi był Leszek Mielcarek z Bytomia (00:42:32), a trzeci Karol Stiller z Kusięt (00:42:56). Daniel Wojtasiński z Częstochowy był 5, a Mirosław Królikowski z Katowic zajął 10 lokatę. Bogdan Thomalla z Zabrza był 25.

Najlepszy sosnowiczanin Ryszard Garbat, zajął czwartą lokatę. Andrzej Marchewka z Dąbrowy Górniczej był 8. Wioletta Mól z Czeladzi w stawce 91 zawodników zajęła natomiast 18 miejsce.

Wśród kobiet zwyciężyła Aleksandra Radosz ze Złotego Potoku. Drugą lokatę zdobyła Katarzyna Grygilel z Żarek Letniska, a trzecie Sylwia Ziętek z Dąbrowy Górniczej.

Małgorzata Kalaga z Chruszczobrodu była 35. Iwona Strzebińczyk z Siemianowic Śląskich była 33.

Podczas imprezy zorganizowanej przez Stowarzyszenie Pogoria Biega oraz UM w Dąbrowie Górniczej i CSiR nie zabrakło także atrakcji dla najmłodszych, czyli Biegu Przedszkolaka.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy walki z trasą i warunkami pogodowymi, bo najcieplej nie było. A wiadomo przecież, że najważniejsze to dotrzeć do mety. Na najlepszych czekały puchary i nagrody.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0