Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Ile obecnie zarabia górnik? Górnicy ze śląskich kopalń pokazują, ile miesięcznie zarabiają w roku 2016. Zaglądamy im do portfela. A różnice w ich wynagrodzeniu są dość spore. Pensje wahają się od 2,5 tys. do nawet... sprawdźcie ilu.

Ile zarabia górnik? Sprawdź jakie są obecnie zarobki na kopalni [stawki wynagrodzeń]

Górnicy to grupa zawodowa, która szczególnie nie lubi chwalić się swoimi zarobkami. Bo bardzo często muszą odpierać zarzuty o licznych przywilejach, które im przysługują. Średnie miesięczne zarobki, które najczęściej są przytaczane w dyskusji o ich wynagrodzeniach, też nie odzwierciedlają do końca rzeczywistości.Bo do „średniówki” wliczonych jest 30 różnych składników, wypłacanych w różnych częściach roku i – co też ważne – jest to średnia wszystkich wynagrodzeń wypłacanych w danej spółce: od najmłodszego stażem górnika po dyrektora kopalni. A jak widać z poniższego zestawienia, w którym pokazujemy, ile realnie górnicy zarabiają brutto każdego miesiąca, rozdźwięk jest bardzo duży!Jak czytać nasze zestawienie
1. Pensje podane w naszym zestawieniu to kwoty brutto.
2. W niektórych przypadkach publikujemy też zarobki netto. Kwoty te podane są w nawiasach.
3. W zależności od przyjętych rozwiązań, górnicy otrzymują co miesiąc ekwiwalent pieniężny za węgiel, który przysługuje im w danym roku. Mogą też otrzymać jednorazową wypłatę.
4. Dodatek gwarantowany podawany jest w wymiarze miesięcznym, w innych przypadkach – za jedną dniówkę.
5. Niektórzy górnicy, którzy mają pożyczki w kasie zapomogowo-pożyczkowej, podali też, ile wynosi ich miesięczna rata.


Ile zarabia górnik? Sprawdź jakie są aktualne zarobki na kopalni w oku 2016
Kwoty podane są BRUTTO


2500 zł

– młodszy górnik w kopalni Bobrek-Piekary (Węglokoks).

3400 zł

– górnik w Ruchu Rydułtowy (PGG) z 18-letnim stażem; premia – ok. 1156 zł; dodatek gwarantowany – 36 zł/dzień; węgiel 8 ton lub wypłacany 8 miesięcy po 550 zł.

3438 zł

– górnik w kopalni Knurów-Szczygłowice (JSW) z 24-letnim stażem; brak przepracowanych weekendów.

3542,70 zł

– (2534,86 netto) elektromonter poza przodkiem w kopalni Wujek (KHW) z 3-letnim stażem; przepracowane 3 dniówki w weekend – 456,42 zł; węgiel – 408,36 zł.

3700 zł

– górnik w kopalni Bobrek-Piekary (Węglokoks).

3700 zł

– górnik w kopalni Mysłowice-Wesoła (KHW) z 2,5-rocznym stażem; przepracowane 2 soboty w miesiącu.

3744 zł

– (2674,96 zł netto) – górnik poza przodkiem w kopalni Wujek (KHW) z 3-letnim stażem pracy; przepracowane 3 dniówki w weekend – 488,49 zł; węgiel – 408,36 zł.


Praca

Komentarze (120)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

oberschlesien (gość)

Warto dodać że zarobki górników nie są zbyt wysokie natomiast patrząc na dochody innych są pokaźne . Dziwie sie ze panstwo nie wlicza z automatu przywilejów do wynagrodzenie to by nie gryzło w oczy :) że górnicy mają tyle przywilejów. Ale z drugiej strony no kurcze politechnika lata poswięcone na
budowaniu kariery życiowej może po prostu lepiej iść na kopalnie i mieć z górki. Prezes czy dyrektor dyrektor nie zarobi dużo wiecej no dobra niech zarobi dyche 20H na nogach 10 lat dokształcania studia na 3 kierunkach. Coraz bardziej jestem przekonany i moja rodzina też , lepiej iść na grube. Mozesz wyjeżdzac do pracy w poniedziałek w garniturze wracać w piątek spać po hotelach dzieci dorastają ty tego nie widzisz nie ma pieniedzy które to wynagrodzą. Kariera zawodowa to złudne pojęcie nie ma półśrodków alb praca albo siedzisz o 15 godzinie z rodziną na tarasie.Życie jest októtne brak kompromisów. Jesli rozmawiam z kumplem górnikiem o problemach w pracy to on mówi pie.. ol to. idąc tym tropem 24 h jestem bez srodków do życia ja nie mam za sobą związków zawodowych jak na kopalni trzeba sobie mega przchrzanic żeby cie zwolnili .

Marcino (gość)

Jeżeli robicie takie artykuły to proszę się do nich przygotować. Jak zwykle wciskacie ciemnotę ludziom. Ta są zarobki ze wszystkimi wliczonymi dodatkami i jeszcze zawyżone prawie o 1000 zl. Dajcie skan roncetli (paska z zarobkami) i udowodnijcie, że macie rację. Jeżeli nie możecie tego zrobić jesteście kolejnym fake news. Gratulacje fake news.

Jola (gość)

Płace górników to nie żadne kokosy, WY co psioczycie na górników nawet nie zdajecie sobie sprawy ile z tych brutto stawek górnik ma odliczeń , weźmy że 2500 brutto- to na rękę dostaje około 1500-1600 zł netto.tego Wam już autor artykułu nie napisał , chcecie pracować za taką kasę na dole?

Jsw (gość)

W jsw niema dodatku węglowego od 2015 roku to jakim cudem podaje sie ze Górnik kwk zofiowka dostaje wegiel

Zdziwiony (gość)

I to mają być te wysokie wynagrodzenia górników????? Wszyscy kurcze psioczą a naprawdę to zarabiają przeciętnie. Nie jestem i nie byłem i nie będę górnikiem tak dla uprzedzenia.

chemiczka (gość) (GOŚCIÓWA)

to popracuj jeden dzień pod ziemią i zrozumiesz, bulwersują cię nędzne zarobki górników a zarobki naszych księży cię nie bulwersują.Też jestem wykształcona i nie zarabiam kokosów ale górnikom nigdy nie zazdrościłam i nie chciałabym codziennie iść do pracy ze świadomością ,że mogę być pogrzebana żywcem.

jużemert (gość)

dlatego ma takie przywileje bo płaci fundusz socjalny imto mu gwarantuje różne dopłaty .co do węgla czy górnik mieszkający w bloku nie jest górnikiem? pomyśl raczej dlaczego pracownicy biórowi otrzymują węgiel .

Ger (gość)

zobacz koluniu ile zarabia tancerz w spiżu na miesiąc,i zobacz ile miesięcy musi pracować górnik 900m pod ziemią w strefie zagrożenia wybuchem metanu.O nic nie chodzi,tylko te wredne komy społeczne na temat górników.

kofak (gość) (Lewy)

Klocek nieuku określa się kupę, która robisz z tyłu. Jeśli jesteś górnikiem to trzeba ci to w inny sposób napisać. Gówno, które robisz za nasze pieniądze.

Lewy (gość)

To przyjedzcie na Pokój to się zdziwicie dyr. Piecha dobrze płaci prawie 3 klocki na miesiąc

Do szmatławca nASZE mIASTO (gość)

POrtal nasze miasto to dno szamba, robić takie porównania kto ile zarabia, kto was kształcił imbecyle, To jest szemrane dziennikarstwo POciotki POstkomuny. Stara śpiewka górnicy, pielęgniarki,policjanci, komu i czemu to ma służyć !!

POirytowany (gość)

Żebracza brać oglada TVN i POlszmat czyta GWno imyśli że ich nędza wynika z tego że - górnik zarabia? , tępą chołotą można manipulować POstkomuna ma się dobrze. Ludzie co wy piszecie tępaki !!!