Prezentujemy kolejny już materiał o zarobkach. Wcześniej publikowaliśmy raporty m.in. o zarobkach górników, nauczycieli, pracowników dyskontów czy policjantów - teraz przyszła kolej na zarobki w księży. Ile zarabiają duchowni? Sprawdziliśmy to - kliknij w galerię powyżej.


Praca

Komentarze (54)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

araya (gość) (antykoscioleny)

Niestety, kościół zawsze trzymał sztamę z tymi, którzy byli silniejsi. Nie inaczej było z Hitlerem i III rzeszą. Jak Watykańskie gnidy wyczuły skąd wieje wiatr to zaraz się skumały z nazistami. I nie przeszkadzało im ludobójstwo, w sumie przy ilościach wymordowanych ludzi przez kościół holokaust to marna pierdzenie.

RustY (gość) (igor)

O oficjalnych zarobkach można nawet nie wspominać. To kropelka w morzu dochodów czarnej mafii. Nikt do końca nie wie, ile tych pieniędzy jest, bo nikt nie ma nad tym kontroli. Katabasy są poza wszelkim prawem, nie tylko karnym, ale także cywilnym i td. I nikt Ci nie uwierzy, że księża dostają najniższą możliwą emeryturę (a wynosi ona w tej chwili 853 zł netto). Poza tym, z jakiej racji klecha ma dostawać pełną emeryturę od państwa, skoro nie płaci podatków w takiej samej wysokości jak reszta obywateli? A na ubezpieczenia emerytalne, rentowe i wypadkowe płaci 20% składek, bo resztę pokrywa tzw fundusz kościelny, do którego kasa płynie szeroką strugą z ... podatków reszty obywateli.

antykoscioleny (gość) (Salomon)

a chcesz codzien chodzi z wazelina uczyć się? bo ja raczej nie chce!!! To teraz wiadomo skąd te darmozjady społeczne biorą kase na pokera, prostytutki i wczasy, Otóż dodam na końcu że zapłącić bym połowe swojego majątku na to by Hitler wstał i wszystko to wsadził do jednego kotłą,

w,,a (gość)

Ile zarabiaja ci z DAKO???"
TO TAK MA BYĆ DALEJ W Polsce rządzonej przez Prawo i Sprawiedliwość?
Jakie przedstawia umowy o prace DAKO(poprzednio spólka ZO.O a obecnie komandytowa) ta z Gliwic z ul. Świętego Wojciecha?Jak rozlicza ZUS?
Śmiało prokuratorzy wyjaśnijcie to.Wpierw niech się tym zajmą panowie np.Święczkowski, Ziobro,Kamiński, Wąsik.
Kto zagarnia zwrot podatków z Niemiec?Jakie Świadectwa Pracy wystawia DAKO z Gliwic?Na jakich warunkach są zatrudnieni ludzie np. w Niemczech np. w 27211Bassum Blumenstrße 12 albo z Blumenstrße 15
Co robi tam Cupok Piotr ten z Estońskiej18/2 i Blumenstrße 15?Jaką role dla obecnego i poprzedniego DAKO wypełnia?!Jakie dokumenty o prace przedstawia DAKO dla Niemców a jakie dla POLSKI?!!Jak rozliczają sie DAKO) w Polsce przed fiskusem jak w Niemczech?!!
p.s
Chwalą się , że mają prawników i mogą w tak bezczelny sposób postępować z pracownikami, z Polskimi pracownikami, i z polskim wymiarem skarbowym.Dlaczego ciagle mogą być nietykalni?!!!!!!

igor (gość)

Nie bronię nikogo - napiszę na początku. Tylko brak tutaj prawdy w tym artykule. Znam dobrze realia płac duchownych i te powyższe są z palca wyssane. Pensje ze szkół mają księża oczywiście. Nie ma coś takiego jak wypłata np. proboszcozwska, tym bardziej w wysokości 5000. Jest wiele parafii gdzie księżą się naprawdę nie przelewa - biskup musi pomagać. Emerytury też nie są wysokie, bo w granicach 800 zł. Więc proszę o obiektywizm i nie pisanie bzdur. Ewentualne nadużycia finansowe to inna sprawa, bo i tacy się znajdą.

,.,.l;lm (gość)

Kler powinien miec zarobki jak wiekszosc zwyklych obywateli (niestety:/) czyli najnizsza krajowa lub nieduzo wiecej...

RustY (gość) (gosc9)

Tu się nie ma z czego śmiać. Kościół jest rakiem toczącym tę planetę i powinien zostać odcięty od zdrowej tkanki. Za ludobójstwo, za chciwość, pazerność, pychę i zbrodnie, których się dopuścił. Za tysiące skrzywdzonych dzieci, spalone żywcem matki i wymordowanych ojców.. Za kolaboranctwo z nazistami, niepohamowaną rządzę władzy i zdradę, jakiej dopuścili się na polskim społeczeństwie. Paradoksem jest to, że Bóg, którego katolicy tak czczą musiałby być gorszy od nich, skoro taką postawę akceptuje. Zastanów się nad tym, bo piekiełko czeka.

hubert (gość) (POstępowe media TVN WSi24)

Nie wszystko jest cacy i to wszędzie. Trzeba jednak podkreślić, że to nie duchowieństwo sprzedalo i zdradziło Polskę. To zrobili przydupasy zachodu łudząc sie, że będą mieli dobre życie. Zrobili to ci, którzy pluli na komune. Później zawarli przymierze z nimi, sprywatyzowali ich i pozwolili im na wszystko. Te gady spod znaku SLD, PSL, PO, czy nowoczesna to oszuści. jeśli jestes taki mądry wierz im dalej.

gosc9 (gość) (RustY)

czlowiek, ktory sie ubiega o to, zeby zostac ksiedzem, musi wiedziec, ze to nie jest zawod, lecz powolanie. W powolaniu nie liczy sie nic, tylko oddanie sie sprawie. Kaplanstwo napewno nie moze kazdy studiowac, bo i tez nie kazdy spelni wymagania. Jest to wielkie poswiecenie, ktore tez daje wieksza duchowosc czlowiekowi i dlatego nazywa sie ich duchownymi. W dzisiejszych czasach sa tacy, ktorzy mysla tak jak Pan(i) a potem robia szkode kosciolowi za zle zachowanie. Kosciol wierzy w intencje ludzi i dlatego tez sa takie przypadki, a wierzac w odpuszczanie grzechow, daja im nawet mozliwosc sie poprawienia, bo Bog jest milosierny i umie wybaczac. Ja bym zaraz wyrzucila z kosciola i wyslala do kamieniolomow pracowac, zeby nie przychodzili na zle mysli, za wykorzystanie mojej dobroci i za wysmiewanie sie z kosciola.

RustY (gość) (Salomon)

Poczytaj relacje z pierwszej ręki, co dzieje się w seminariach, to zrozumiesz. Chętnych nawet jest sporo, tylko duża część odchodzi w momencie, kiedy zaczyna rozumieć, o co w tym biznesie chodzi i co trzeba robić, aby seminarium ukończyć i na dzień dobry nie zaliczyć jakiegoś zadupia w Afryce na tzw misji. Nie zapominaj też,że do seminarium trafiają już z konkretnie wypranymi mózgami, co raz trudniej klerowi o takich pomimo indoktrynacji dzieci od przedszkola. Coraz trudniej wcisnąć ciemnotę młodym ludziom w dobie internetu, nie przez przypadek kościół objął mackami, pożal się Boże, rząd w Polsce, nie chcecie po dobroci to was zmusimy. Do tego dochodzi świadomość, że do końca życia jeden z drugim będzie musiał się ukrywać ze swoimi potrzebami, jeden dostanie do głowy, drugi polubi to, co dostał w seminarium, a trzeci weźmie się za dzieci.

Salomon (gość)

Mnie ciekawi jedna sprawa - jeśli księża tak dużo i tak fajnie, łatwo zarabiają, to dlaczego ci wszyscy, którzy na nich psioczą nie pójdą do seminarium się uczyć na księdza, żeby tak żyć? Jeśli to jest takie fajne i łatwe to dlaczego tak mało jest chętnych ?