Martynka Muza z Rzeszowa cierpi na dziecięce porażenie mózgowe. By mogła mówić potrzebne jest tylko pięć zastrzyków, które kosztują aż 40 tysięcy złotych.

Martynka urodziła się 2008 roku. Przez pierwsze trzy miesiące cieszyła się dobrym zdrowiem. Niestety z czasem pojawiły się niepokojące symptomy m.in. silne naprężenia ciała. Okazało się, że dziewczynka ucierpiała w wyniku niedotlenienia okołoporodowego. Martynka ma także padaczkę. W jej organizmie doszło do wielu zaburzeń neurologicznych, a najbardziej ucierpiał właśnie ośrodek mowy. Dziś Martynka nie może się normalnie porozumiewać z otoczeniem.

Rodzice Martynki codziennie walczą ze skutkami niedotlenienia. Dzięki temu Martynka chodzi i ma usprawnione ręce. Jednak, by Martyna mogła mówić konieczne jest terapia, która nie jest refundowana przez NFZ: chodzi o allogeniczne przeszczepienie komórek macierzystych. Komórki te mają duże zdolności regeneracyjne i jeszcze szansa, że ułatwią naprawę tych, które Martynka ma uszkodzone. Ta innowacyjna metoda od niedawna jest stosowana w Polsce, jednak ma bardzo dużą skuteczność.

- Martynka została zakwalifikowana do przeszczepu, którego koszt to ponad 40 000 zł i nie jest refundowany przez NFZ. Niestety do przeszczepu pozostało niewiele czasu a środki do tego momentu zgromadzone nie pozwalają na opłacenie kosztów transplantacji - informuje Agnieszka Muza, mama Martyny.

Jeśli możecie pomóc to koniecznie zajrzyjcie na portal siepomaga.pl, gdzie jest prowadzona zbiórka na leczenie Martyny. Na stronie fundacji Serce dla Maluszka , znajdziecie dokładne dane konta na która można dokonywać wpłat. Pamiętajcie też o możliwości odliczenia jednego procentu podatku na rzecz Martyny:

KRS Fundacji „Serca dla Maluszka” 0000387207,
z dopiskiem w rubryce cel szczegółowy „Martyna Muza”.

Czytaj: Czytaj też: Antosia chce żyć normalnie. Możecie jej w tym pomóc

Pomoc charytatywna

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!