W ubiegłorocznej imprezie wzięło udział ponad 1000 dzieci W ubiegłorocznej imprezie wzięło udział ponad 1000 dzieci

W ubiegłorocznej imprezie wzięło udział ponad 1000 dzieci (© minitourdepologne.pl)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Czy to nie frajda przejechać na rowerze tę samą trasę, którą pokonują zawodowcy? Albo stanąć na takim samym podium, na którym medale wręczane są kolarzom w Tour de Pologne? Jeśli masz od 9 do 14 lat, możesz przeżyć taką przygodę startując w wyścigu Nutella Mini Tour de Pologne.

Tour de Pologne to największy wyścig kolarski w Polsce, na którym pojawiają się gwiazdy światowego formatu. Jednak obok zawodowców, na rowerach mogą się ścigać także dzieci.

- Wyścigi dla najmłodszych organizujemy od wielu lat, w ubiegłym roku w takiej imprezie wzięło udział ponad 1000 dzieci - mówi Agata Lang-Piermarini z firmy Lang Team, organizatora Tour de Pologne. - Chcemy zachęcić najmłodszych do aktywnego spędzania wolnego czasu i uprawiania sportu - dodaje.

Młodzi adepci kolarstwa będą ścigali się na trasie od 4 do 15 kilometrów - w zależności od kategorii wiekowych. W Nutella Mini Tour de Pologne mogą wziąć udział dzieci w wieku 9-14 lat, startując indywidualnie, czy też reprezentując np. swoją szkołę podstawową czy gimnazjum. Jedyny warunek to posiadanie sprawnego roweru i kasku oraz wypełnienie formularza rejestracyjnego.

Co ciekawe, każdy uczestnik pojedzie w prawdziwej kolarskiej koszulce, a zwycięzcy zostaną udekorowani nagrodami oraz żółtą koszulką lidera. Cała oprawa będzie taka sama jak dla zawodowców. Dzieci pojadą więc identyczną trasą jak dorośli kolarze, udekorowaną balonami i bramami, zaś całą kawalkadę będzie prowadził pilot na motorze. - Nagrody otrzymają na tym samym podium, co zawodowcy, a wręczać im je będą te same hostessy - śmieje się Agata Lang-Piermarini.

Wyścig dla dzieci odbędzie się w sierpniu. Pierwszy etap zaplanowano 1 sierpnia w Warszawie, drugi - 2 sierpnia w Dąbrowie Górniczej, trzeci - 3 sierpnia w Katowicach, czwarty - 4 sierpnia w Cieszynie, piąty - 5 sierpnia w Ustroniu i ostatni, szósty etap - 7 sierpnia w Krakowie.

Więcej informacji, regulamin konkursu i formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie internetowej (www.minitourdepologne.pl). Tam młodzi kolarze mogą zobaczyć także mapki i godziny startów.

W tym roku wyścig Nutella Mini Tour de Pologne, został objęty patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Więcej na temat: