Noc Konfesjonałów 2015. Po raz szósty kościoły otwierają się dla wiernych i przed Wielkanocą proponują zapracowanym Polakom spowiedź i wyciszenie się w dość niestandardowych godzinach. Gdzie będzie można wyspowiadać się w nocy? Oto niektóre diecezje w woj. śląskim, które uczestniczą w tej akcji. Kliknij w galerię i sprawdź...

Rozpoczyna się szósta edycja ogólnopolskiej kampanii społecznej Noc Konfesjonałów. Początkowo lokalna akcja zorganizowana w 2010 roku w Szczecinie dla uczczenia piątej rocznicy śmierci Jana Pawła II (2.04.2010), obecnie realizowana jest w 119 kościołach w 72 miejscowościach w całej Polsce.

Akcja najczęściej organizowana jest w nocy z piątku na sobotę, ale w zależności od poszczególnych kościołów, z nocnej spowiedzi będzie można także skorzystać także w inne dni Wielkiego Tygodnia. Pełny wykaz parafii wraz z dniami i godzinami można znaleźć na stronie www.nockonfesjonalow.pl. Spowiedziom nocnym powinny towarzyszyć modlitwy, czuwania, adoracje oraz nauki pomagające w przygotowaniu do sakramentu spowiedzi.

Głównym celem Nocy Konfesjonałów jest dotarcie do osób, które pochłonięte problemami dnia codziennego - pracą, domem, zakupami - oddaliły się od Kościoła. Konfesjonał do dyspozycji przez całą dobę ma być dla takich ludzi zachętą do ponownego zbliżenia się. Jeśli nie potrafią one w ciągu dnia znaleźć czasu na spowiedź i modlitwę, mogą zrobić to wieczorem, np. po pracy.

Noc Konfesjonałów to nie tylko spowiedzi. W przestrzeni publicznej pojawiają się plakaty i komunikaty przypominające, że święta to nie tylko zakupy, ale przede wszystkim przestrzeń duchowa.

Wiadomości

Komentarze (55)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

genetyk (gość)

Miałem nadzieję,że ci od Darwina chociaż na święta "wrócą na drzewa" i dają wierzącym spokojnie i godnie je spędzić.A oni jeszcze aktywniejsi;bluzgają i jątrzą.Widocznie im diabeł coś pod ogon nasypał.

araya (gość) (xyz)

Ten kraj wbrew temu, co sobie myślisz nie jest twój. Tak samo, jak Śląsk nie był niemiecki . Był pod okupacją, tak, jak w tej chwili jest cała Polska. Wtedy niemiecką, teraz watykańską. A ty jesteś kimś pokroju volksdeutscha. Przy okazji, wygląda na to, że ktoś inny przejął pałeczkę katolickiego trolla. Zbyt spokojna i wyważona retoryka, choć bełkot bardzo podobny. Chyba, że kolega wrzucił nerwosol. Co do nienawiści...jak śpiewał James, szkoda mi jej na ciebie. Nie jesteś wart żadnego głębszego uczucia. Jak wspomniałem wcześniej, pogarda i ignorancja to wszystko, na co możesz liczyć. Mieszasz historię z wiarą, zazdrość z nienawiścią. Wiesz, że będziesz musiał się z tego wyspowiadać? Będziesz kajał się na kolanach, by gość pierdzący w tapicerowany taboret w konfesjonale dał ci rozgrzeszenie. I pójdziesz w świat, obywatel watykanu, katolik i przykład dla reszty. Rzygać mi się chce na samą myśl o tym, kim jesteś. Zakłamany ochłapie człowieczeństwa, bezwolny lemingu z wypranym mózgiem. Fuj.

xyz (gość) (araya)

Tu ci przyznaję rację, dość jest patologii w... Moim kraju, czego ty jesteś najlepszym przykładem. Co do płodzenia dzieci, wy macie problem z głowy - na szczęście - trudno by ci było spłodzić potomka z biedroniem czy grodzką. Co do moich emocji to, bądź spokojny - śmieję się z takich jak ty, którzy są absolutnym marginesem w Polsce.
Nienawidzicie Nas - Polaków, Naszej wiary, historii. Ale co najbardziej was dręczy to, zazdrość. Zazdrościcie Nam wszystkiego, a najbardziej Naszej wiary.

katolik (gość)

Spowiadam się raz na miesiąc bezpośrednio do Boga. Niepotrzebni są mi pośrednicy w postaci sukienkowych czarnych , oczekujących zapłaty. Czy do spowiedzi przed Bogiem jest potrzebny jakiś ksiądz ?? Czasy komuny już minęły. To właśnie za tych czasów rządzący wyciągali od księży wszystkie GRZECHY spowiedników. Przecież mój grzech jest moją sprawą. Moją i Boga. Nie będzie mnie jakiś gościu w czarnej sukience pokazywał później sąsiadom że ja to czy tamto . Już to przeżyłem.

emeryt (gość)

Gimbusy mają wolne w szkołach i od razu widać wiele komentarzy na wszystkich forach. Większość tych komentarzy jest na poziomie przedszkolaka. Czego Was uczą teraz w tych "SZKOŁACH" ?? Religii??

araya (gość) (xyz)

Możesz mnie obrażać do woli - twoje zdanie na mój temat centralnie mi zwisa. Z całości twoich wypowiedzi kreuje się obraz kreatury, która wzbudza we mnie mieszankę litości i bezgranicznej pogardy. Żal, że matka ziemia nosi taką mendę, jak ty. Tylu wartościowych ludzi odchodzi przedwcześnie, a takie coś żyje i kala ten świat swoją egzystencją. BTW, mam niezły ubaw, jak sobie wyobrażam twoją trzęsącą się ze złości gębę, kiedy czytasz komentarze na swój temat :) Założę się, że pisząc swoje wypociny zapluwasz ekran i trzęsą ci się ręce :) Tylko tak dalej. Może walnie ci jakaś żyłka i będzie spokój. I jeszcze prośba na koniec: nie płodź dzieci. Nie narażaj tego społeczeństwa na kolejne istnienia tobie podobne, dość patologii jest w tym kraju.

Dekster (gość) (xyz)

Dewiantów czyli prawdziwych Polaków-katolików-faszystów i pedofilów w czarnych sukienkach gwałcących dzieci w imię oczywiście bożej miłości? Raz coś mądrego napisałeś, chyba przypadkiem:-))))

Dekster (gość)

Pięknie:-) Tylko czy ten przygłup coś zrozumiał? On jest przekonany (jak id.iota) że niewierzący jest tożsamy z bolszewikiem (tak mu wmawiali jego ograniczeni rodzice zapewne miłosierni katole), gdyby d.ebil przeczytał jakąkolwiek książkę oprócz śmierdzącej kruchtą i kadzidłem biblii to wiedziałby że niewierzący są tak długo jak istnieje legenda o Chrystusie. I nie było jeszcze bolszewików, ale cóż z idiotą polemizować.... On nawet nie wie jak chce się podpisywać, pod pięcioma nickami wypisuje te katooszołomskie bzdety.

genetyk (gość)

Jest tu kilku takich jak Dekster,araya i inni co zeszli z drzewa (tych z brakującego ogniwa Darwina) którzy mają małe móżdżki jak ich przodkowie i nie mogą pojąć wiary i zrozumieć wierzących.

greg (gość) (Dekster)

To raczej ty - śmieciu - stajesz się coraz bardziej groteskowy. Jedyne co potrafisz - czerwona gnido - to, plątać się w inwektywach.
Lepiej idź sobie stąd, nikt cię tu nie lubi.
Idź już do domu, My nie powiemy nikomu :D

xyz (gość) (araya)

twoje ścierwo nawet na nawóz się nie nada, czerwona padlino. A myślących to was rzeczywiście jest dużo, myślących inaczej, kochających inaczej, i w ogóle dewiantów wszelkiej proweniencji.