Dzięki budowie ronda dziś przy ul Dzięki budowie ronda dziś przy ul

Dzięki budowie ronda dziś przy ul. Klimontowskiej nie ma korków (© Katarzyna Domagała)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Nowe rondo zbudowane na ul. Klimontowskiej w Sosnowcu oznacza dla mysłowiczan szybszy powrót do domu z powstającej tu specjalnej strefy ekonomicznej. Budowa drogi skróciła i ułatwiła też dojazd do znajdującego się niedaleko parku Sieleckiego oraz innych terenów rekreacyjnych Zagłębia. Całość inwestycji kosztuje Sosnowiec 6 mln 621 tys. zł, z czego 3 mln 522 tys. zł to dofinansowanie z funduszy europejskich.

Projekt całej inwestycji zakłada jeszcze budowę nowej drogi o długości 675 metrów, która jest bezpośrednim przedłużeniem ul. Klimon-towskiej. Wzdłuż niej miasto stworzy strefę gospodarczą, przy której znajdzie się miejsce na budowę prywatnych domów. Powstaną też całkiem nowe drogi przy ulicach Kanarków i Kosów, dzięki czemu kierowcy będą mogli przejechać bezpośrednio z Klimontowskiej do ul. Kukułek. Czekali na to z niecierpliwością. - Remont u nas był konieczny - twierdzi Zygmunt Protasiewicz, kierowca miejskiego autobusu.

Bez ronda skręt w lewo zajmował wcześniej sporo czasu. Teraz ruch jest lepiej zorganizowany. - Nie ma korków i wzrosło bezpieczeństwo na drodze - dodaje mieszkaniec Sosnowca.

Z nowego ronda dumni są także mieszkańcy okolicznych bloków. Warto bowiem wspomnieć, że inwestycja obejmuje nie tylko prace przy budowie drogi. W jej ramach powstaną też nowe miejsca parkingowe, prawie kilometr kanalizacji deszczowej i jeszcze 300 m kanalizacji sanitarnej. Skorzystają też piesi, których bezpieczeństwo poprawią prawie 2 km oświetlonego chodnika. Rowerzyści natomiast nie będą musieli dłużej jeździć po ulicy, bo do ich dyspozycji budowlańcy oddadzą niebawem prawie kilometr nowych ścieżek rowerowych.

Prace na odcinku ul. Klimontowskiej od skrzyżowania z ul. Podhalańską do skrzyżowania z ul. Kanarków zostały już zakończone. Całość inwestycji - jak zapowiadają władze miasta - ma być gotowa jeszcze jesienią tego roku.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!