Obwodnica Północna Aglomeracji Śląskiej ułatwia komunikację w całym regionie Obwodnica Północna Aglomeracji Śląskiej ułatwia komunikację w całym regionie

Obwodnica Północna Aglomeracji Śląskiej ułatwia komunikację w całym regionie (© fot. Lucyna Nenow)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Unowocześnianie infrastruktury drogowej i poprawa komunikacji w mieście - t o wszystko dzieje się w regionie dzięki inwestycjom drogowym. Z każdym kolejnym wyremontowanym odcinkiem poruszanie się po mieście staje się łatwiejsze.

Dzięki budowie bytomskiego odcinka Obwodnicy Północnej Aglomeracji Górnośląskiej znacząco poprawiła się również komunikacja Piekar Śląskich z innymi miastami regionu. Obwodnica Północna ma pełnić rolę jednego z najważniejszych korytarzy drogowych w regionie Górnego Śląska i usprawnić komunikację między największymi aglomeracjami miejskimi. Poprawiła ona już komunikację z miastami sąsiednimi oraz przejazd z Piekar przez Bytom w kierunku Zabrza i Gliwic. Ułatwiła także komunikację miasta z Radzionkowem. Połączenie obwodnicy z ulicą podmiejską spowodowało, że teraz szybko i bez kłopotów można ominąć zakorkowane centrum Bytomia.

To wszystko także dzięki pieniądzom pochodzącym z funduszy europejskich. Zakończony w ubiegłym roku drugi odcinek obwodnicy kosztował 83 mln zł, a 62 mln zł to dofinansowanie z funduszy europejskich. Także na trzeci odcinek obwodnicy znaczna część środków pochodzić będzie z tego źródła. Mimo zmniejszenia szacowanych kosztów inwestycji ze 110 do 83 mln zł dotacja unijna została utrzymana w przyznanej wcześniej wysokości i wyniesie ponad 78 proc. całkowitych kosztów, czyli 65,7 mln zł. Dzięki temu w Bytomiu przebudowana zostanie także część ulicy Jana Nowaka Jeziorańskiego, która łączy to miasto z Zabrzem.

Trwają prace przygotowawcze do rozpoczęcia inwestycji. To już ostatni etap przed uzyskaniem zezwolenia i rozpoczęciem budowy kolejnego odcinka, który z pomocą środków z funduszy europejskich poprawi komunikację w mieście i regionie. Rozpoczęcie robót planowane jest na wrzesień. Zakończenie tej inwestycji jeszcze bardziej wpłynie na poprawę komunikacji Piekar z regionem i ułatwi przejazd bez korków na jeszcze dłuższym odcniku. Wraz z kolejnymi inwestycjami komunikacja w aglomeracji będzie coraz lepsza. MSZ


Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!