Zdjęcia m.in. Marilyn Monroe zakupione przez Halę Stulecia za niebagatelną sumę 6,4 mln złotych stały się polskim dobrem narodowym.

Trzy tysiące fotografii w tym zdjęcia Marilyn Monroe wykonane przez Miltona Greena zostały zakupione przez Wrocławskie Przedsiębiorstwo Hala Ludowa za 6,4 mln złotych. Fotografie znalazły się pod ochroną Naczelnej Dyrekcji Archiwów Państwowych, co oznacza, że stały się polskim dobrem narodowym, nie mogą być wywiezione na stałe zagranicę i sprzedane. Zobaczcie galerię zdjęć Marilyn Monroe.

Ta galeria należy do serwisu Hallo - rozrywkowej części portali naszemiasto.pl. Kliknij i sprawdź!źródło: Agencja TVN/x-news

Hallo

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

jedrek (gość)

niedlugo kupka albo siki jakiejs aktoreczki zakwalifikuja jako dobro narodowe--co za glupota wciskana ludziom...ponad 80procent polakow nie wie kto zacz ta MM a goscie wydaja 6 milionow na kokotke z ameryki

kaśka (gość)

A ja myślałam, że z tym " dobrem narodowym" to ,żart primaaprilisowy! To, że kolekcja została wzięta pod opiekę NDAP, o niczym nie świadczy. Pewnie chodziło o konserwację, były przecież w nie najlepszym stanie. Myślę, że "dobrem narodowym" stały się z uwagi na wydane 6 milionów złotych!!!!! Kto w ogóle pozwolił na takie marnotrawstwo pieniędzy podatników !!!!!