Porażka koszykarzy GKS Tychy w meczu ze Stalą Ostrów Wlkp.

Magdalena Kutynia
Porażka koszykarzy GKS Tychy ze Stalą Ostrów Wlkp. jest szóstą w tym sezonie. Było to w pierwszoligowym koszykarskim meczu fazy zasadniczej, który rozegrany został w sobotę, 17 stycznia w tyskiej hali sportowej.

17 stycznia w Tychach odbył się mecz 16.kolejki fazy zasadniczej, w którym GKS Tychy plasujący się dotąd na 12. pozycji w tabeli zmierzył się z liderem tabeli - Stal Ostrów Wielkopolski. Mecz zakończył się zwycięstwem gości 79:61. Wynik ten pokazuje, że drużyna z Ostrowa faktycznie jest jedną z najlepszych w tej lidze.
Z 28 punktami zwycięzcy sobotniego spotkania potwierdzają swoją najmocniejszą pozycję w tabeli.

Porażka koszykarzy GKS Tychy

Sobotnia klęska gospodarzy utwierdza kibiców w przekonaniu, że tyscy koszykarze słabo radzą sobie na pierwszoligowych parkietach. Ostatni wygrany mecz GKS-u miał miejsce 22 listopada w ramach 9. kolejki. Potem były już same porażki. Sobotnia klęska była szóstą z rzędu.

Skuteczność gry zespołu z Tychów w sobotnum spotkaniu obliczona została
na jedyne 35 proc.. Na 48 prób rzutu z pola, udanych było tylko 17. Świadczy to o wyjątkowej nieefektywności gry. Mocną częścią tyskiej drużyny był Jakub Garbacz, który zdobył 14 punktów. Udany występ odnotował też najświeższy nabytek GKS-u – Marcin Dymała, który w swoim debiutanckim w tyskich barwach meczu zagrał 15 minut i w tym czasie zdobył 9 punktów, dwie zbórki oraz trzy asysty. Starania najlepszych tyskich zawodników nie uratowały jednak GKS-u przed klęską. Gospodarze przegrywali we wszystkich kwartach – 18:22, 13:23, 16:18 i 14:16. Ostatecznie polegli ze stratą aż 18 punktów.