W tym roku na aktywizację zawodową bezrobotnych Powiatowy Urząd Pracy ma o 700 tys. zł więcej niż w zeszłym. Z samych projektów unijnych ma ponad 1,5 mln zł, z Funduszu Pracy – prawie 2,9 mln zł.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Różnego rodzaju szkolenia ma szansę odbyć 100 osób, studia podyplomowe z pomocą PUP może zrobić 20 osób.

Pieniędzy na staże starczy dla 371 osób. – W zeszłym roku na starcie mieliśmy pieniądze tylko dla około 200 stażystów – wspomina Katarzyna Ptak, dyrektor PUP. – Potem jednak znalazły się dodatkowe środki i ostatecznie z tej formy pomocy skorzystały 432 osoby.

Na przygotowanie zawodowe PUP ma 60 tys. zł. Trwa ono od 12 do 18 miesięcy, u pracodawcy, który musi mieć uprawnienia instruktora nauki zawodu. Przygotowanie zawodowe kończy się egzaminem czeladniczym.

210 tys. zł w tym roku Powiatowy Urząd Pracy przeznaczy na roboty publiczne.- Roboty publiczne organizuje gmina. Angażowani są ludzie długotrwale bezrobotni, bez żadnych kwalifikacji – mówi dyrektor Katarzyna Ptak. – Takie roboty trwają do sześciu miesięcy. Gmina ma obowiązek zapłacić za badania dla tych ludzi, sprzęto do pracy oraz odzież ochronną. W tym roku będą organizowane takie roboty publiczne w czterech jednostkach, w których weźmie udział 20 bezrobotnych.
100 tys. zł pójdzie w tym roku na prace społecznie użyteczne dla osób bez prawa do zasiłku będących podopiecznymi Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.
7 tys. zł przeznaczonych jest na stypendia dla kontynuujących naukę. Stypendium wynosi 670 zł miesięcznie.

W tym roku ze środków na podjęcie działalności gospodarczej ma szansę skorzystać 25 osób (w zeszłym roku pieniędzy starczyło dla 18). Jest to kwota 375 tys. zł. Tyle samo ma PUP na refundację wyposażenia stanowiska pracy dla pracodawców tworzących nowe miejsce pracy dla bezrobotnego. Starczy dla 25 osób (w zeszłym roku z tej pomocy skorzystało 30).

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!