Obcokrajowcy mają z nią nie lada problem. Jak się okazuje Polacy też.

Ortografia to twardy orzech do zgryzienia. Sprawdź, jak dobrze znasz zasady pisowni.

JAK DOBRZE ZNASZ ORTOGRAFIĘ? KLIKNIJ, ABY PRZEJŚĆ DO QUIZU!


Quizy

Komentarze (15)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Kamila Jasic (gość)

Wielu Polaków niestety z ortografią żyje jak Kargul i Pawlak. Szkoda bo mamy piekny i troche zagmatfany ten język, uczmy sie jak oni :
http://oua.be/1v7o

tee (gość)

Na początku lutego 2015 roku ukazał się rapor GUS „Ubóstwo w Polsce w 2013 roku na podstawie badań budżetów gospodarstw domowych”.Wynika z niego dobitnie, że w czasie rządów PO i PSL-u, szczególnie w latach 2011–2013, nastąpił wzrost biedy skrajnej (bieda skrajna to taki poziom dochodów na głowę w rodzinie, poniżej którego następuje biologiczne wyniszczenie człowieka).Ten dramatyczny, gwałtowny przyrost skrajnej biedy w Polsce nastąpił w sytuacji, kiedy skumulowany wzrost gospodarczy w latach 2008-2013 wyniósł, jak często w wypowiedziach publicznych podkreślają kolejni premierzy, ponad 20 proc. PKB.
W tym samym czasie Polska wykorzystała również blisko 100 mld euro środków z budżetu UE na lata 2007-2013, które zresztą Platforma i PSL uzyskały niejako na wejście od ustępującego w 2007 roku rządu PiS.
Wiedzcie państwo ze po 2020 roku polska będzie juz platnikiem w UE czyli będziemy więcej kasy wpłacać do bzdetu UE aniżeli dostawać, skoro teraz jest tak zle za rządów PO to co będzie później? KONIEC POLSKi KATASTROFA
Po - by żyło sie lepiej - kolesiom.

żenada (gość)

wystarczy dziennie ok 40 min zobaczyć interwencje, państwo w państwie w Polsacie a namiestnik WSI mówi że jest demokracja,prawo, i spokuj i ukochanie ?!

tee (gość)

Co istotne - odrzucenie przez ekipę Tuska i Komorowskiego pomysłu podniesienia kwoty wolnej od podatku najmocniej uderza w grupę około 3 milionów najbiedniejszych, którzy na co dzień zmagają się z ubóstwem i nędzą. Dla nich niezwykle istotne jest to czy kwota od której nie muszą płacić podatku wyniesie 3091 zł czy 6500 zł. Niestety, tak jak syty głodnego nie zrozumie, tak i chorzy na fiskalizm politycy PO-PSL także nie są w stanie pojąć, że utrzymując podatki dla najbiedniejszych na tak wysokim poziomie mogą doprowadzić do wielu życiowych dramatów.
wybierajcie dalej POpapranóców widać sami bogaci w POlsce

tee (gość)

W Polsce obowiązuje najniższa w Europie kwota wolna od podatku (3091 zł), która na domiar złego nie była aktualizowana od 8 lat, czyli czasu kiedy do władzy dostała się ekipa Tuska i Komorowskiego. Taka polityka przyczyniła się do kuriozalnej i niespotykanej nigdzie indziej sytuacji, kiedy podatek dochodowy ludzie muszą płacić nawet od dochodów, które mają im zapewnić biologiczną egzystencję. Grupa posłów chciała to zmienić i wniosła do Sejmu projekt ustawy zwiększającej kwotę wolną do poziomu ok. 6500 zł, czyli równowartości rocznego minimum egzystencji. Niestety chorzy na fiskalizm politycy PO-PSL byli innego zdania i projekt ten uwalili już na pierwszym czytaniu.
ZAPAMIETAMY

smok (gość)

TWARDY, a nie trudny orzech do zgryzienia. To elementarz i wy chcecie tu sprawdzać znajomość zasady języka polskiego? Jakieś dzieci po licencjacie w Kutnie. O, przepraszam: Kótnie.