Po remoncie ulica Brzeska w Raciborzu jest równa jak stół Po remoncie ulica Brzeska w Raciborzu jest równa jak stół

Po remoncie ulica Brzeska w Raciborzu jest równa jak stół. Nowy asfalt położono na odcinku 2,6 km (© fot. Aleksander Król)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Dobiega końca remont ulicy Brzeskiej w Raciborzu, na jaki urzędnicy ze Starostwa Powiatowego zdobyli ponad 3,5 miliona złotych z funduszy europejskich. Prace, które prowadzono tu od stycznia, pochłonęły w sumie ponad 5,79 mln zł.

- To była kompleksowa modernizacja drogi na odcinku o długości ponad 2,6 kilometra - mówi Karolina Kunicka, rzeczniczka prasowa Starostwa Powiatowego w Raciborzu.

Na drodze powiatowej (nr 3512S), biegnącej od przejazdu kolejowego przy drodze wojewódzkiej 935 w Raciborzu do granic gminy Lubomia, położono nie tylko nowy asfalt, ale także zbudowano nowe chodniki oraz odwodnienie.

- Droga była już bardzo nierówna. Auta wpadały w dziury. Nie mogliśmy się doczekać tego remontu - mówi Alina Kauch z Raciborza. - Przez wiele miesięcy musieliśmy jeździć objazdami, ale teraz jedzie się tędy równo jak po stole - dodaje.

Na czas remontu wytyczono objazdy, ale mieszkańcom, których domy znajdują się przy modernizowanym odcinku, zapewniono dojazd do posesji.

- Remont nie był zbyt uciążliwy. Wiadomo, było trochę hałasu, ale warto było czekać. Nareszcie mamy tutaj porządne chodniki. W końcu pomyślano też o mieszkańcach małej dzielnicy - mówi pani Ela, mieszkanka Brzezia.

Dzięki inwestycji kierowcy z raciborskiego Brzezia, a także Lubomi, mogą teraz bez problemu dojechać do drogi wojewódzkiej 935, a co za tym idzie - autostrady A1. - To był główny cel projektu. Chodziło o lepsze połączenie komunikacyjne powiatu z autostradą - tłumaczy Karolina Kunicka.

Kierowcy, którzy podróżują na długich trasach, nie kryją zadowolenia. - Dotąd jeździliśmy przez Rzuchów i nadrabialiśmy wiele kilometrów, żeby dostać się do autostrady. Przez Racibórz jest bliżej i szybciej - mówi Roman Dobrzycki, kierowca białej ciężarówki. - Teraz dojazd do Gliwic zajmie mi pół godziny mniej niż dotychczas. Szybciej rozwiozę towar, więc szybciej będę w domu. Wyremontowana ulica Brzeska jest na wagę złota - dodaje zadowolony mężczyzna.


Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!