Robert Leszczyński nie żyje. Miał 48 lat Robert Leszczyński nie żyje. Miał 48 lat

(© Grzegorz Mehring / Polska Press Grupa)

Trudno przekazuje się takie wiadomości. 1 kwietnia zmarł dziennikarz i krytyk muzyczny Robert Leszczyński. Prawdopodobnie przyczyną śmierci była niezdiagnozowana cukrzyca.

Robert Leszczyński urodził się w 1967 roku w Olecku. Pracował w "Gazecie Wyborczej" jako dziennikarz i krytyk muzyczny. W połowie lat 90. razem z Wojciechem Pilichowskim założył zespół muzyczny Karate Musiq.

Popularność zyskał jako juror czterech edycji programu Idol. Następnie prowadził autorski program Mop Man w telewizji Polsat. Pełnił także funkcję rzecznika Przystanku Woodstock.

W 2006 został redaktorem naczelnym miesięcznika "Laif". Od maja 2007 do lutego 2010 kierował działem Kultura i Styl tygodnika "Wprost".

W drugiej połowie pierwszej dekady XXI wieku zaangażował się w politykę. Był wśród założycieli Partii Demokratycznej. W 2006 bezskutecznie ubiegał się o mandat radnego Warszawy z listy Zielonych. W 2011 jako członek Ruchu Palikota bez powodzenia kandydował także do Sejmu.

Rogowiecki, Lizut, Owsiak i Biedroń wspominają Roberta Leszczyńskiego

TVN24/x-news

Aktualności muzyczne

Komentarze (17)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

matylda (gość) (konserwator)

"Ateista tez czlowiek (pisownia oryginalna zachowana)" - pewnie że człowiek, tylko że "wierzący inaczej". Był sobie lodź i go nie ma? Za proste by to było i bez jakiegokolwiek sensu. Lepiej od razu popełnić zbiorowe se-puku, niż żyć jak zwierzak w przekonaniu że jedynym przeznaczeniem są białe robaki lub ogień krematorium. Można i tak...

witia (gość)

Ja też za nim nie przepadałem, ale on naprawdę zmarł, to nie żart. O zmarłych nie mówi się źle, lub wcale.

Komentator (gość)

[*] dla niego ale pinie o nim miałem i mam tą samą. Nie lubiłem typa. A jeszcze te opisy "dziennikarz" i "krytyk muzyczny" kurde właśnie dla tego go nie lubiłem bo nie znał się na tym a przypisali mu od tak te "role". Wyborcza kreuje ^^