"Fraeulein France" "Fraeulein France"

(© Okładka książki)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

7 kwietnia w księgarniach pojawi się powieść historyczna autorstwa Romaina Sardou.

Romain Sardou, Fraeulein France
PREMIERA: 7 kwietnia 2015
Wydawnictwo: REBIS
Liczba stron: 304
Oprawa zintegrowana

Niemcy, rozzuchwaleni zwycięskim marszem na Zachód, korzystają z wszelkich dostępnych uciech Paryża. Do słynnego domu publicznego Sfinks przybywa nowa dziewczyna. Ma na imię France i jest zniewalająco piękna.

Ma wysokie wymagania - „obsługuje” tylko śmietankę niemieckiej armii. Co skrywa pozorny chłód tej kobiety? Żadne jej słowo ani gest nie są dziełem przypadku. Tajemnicza i nieprzenikniona Fräulein France prowadzi własną wojnę...

Romain Sardou znany w Polsce z takich powieści, jak "I odpuść nam nasze winy" czy "Ale nas zbaw ode złego", powraca ze skonstruowaną po mistrzowsku, odważną powieścią historyczną. Opowiada o kompromisowej postawie najwyższych sfer Paryża w czasach okupacji hitlerowskiej, a także o grozie tamtych czasów i bohaterstwie, jakie wykuwało się w jej ogniu.

Literatura zagraniczna

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!