Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Słodko-gorzka opowieść o życiu, wszystkich jego wzlotach i upadkach oraz o tym, jak dobrze jest się napić popołudniowej herbaty.

W ciągu jednego dnia życie Florence, szczęśliwej żony i matki oraz współwłaścicielki sklepu ze starymi meblami, wywraca się do góry nogami. Jej wspólniczka przejmuje interes, porzuca ją ukochany mąż, od którego oczekiwała wsparcia, a dziewiętnastoletni syn pojawia się w domu z dużo starszą od siebie kobietą. Czy może być jeszcze gorzej? Florence wierzy, że tak, dopóki w jej życiu nie pojawia się tajemniczy Will złota rączka…
Nie bez przeszkód, Florence przestaje się użalać się nad sobą, bierze sprawy we własne ręce i zamienia swój stary, trochę podupadły dom w jedną z najlepszych herbaciarni w Londynie. Nie dość tego! Zakochuje się w budowlańcu, który jej w tym pomagał.

"Ujmująca i zabawna powieść... Lynch ożywia narrację ekscentrycznymi, gadatliwymi i komicznymi postaciami."
"Publishers Weekly"
Aby wygrać książkę "Na domiar złego" należało odpowiedzieć na pytanie:
Która z czytanych książek ... ścisnęła Was za serducho, wzruszyła jak żadna inna i od której nie potraficie się uwolnić - raz na jakiś czas otwieracie ją ponownie.


Książkę "Na domiar złego" wygrali:


A. Marszałek z Jelcza-Laskowice

Odp."Nie potrafię się uwolnić od "Ani z Zielonego Wzgórza" i całej reszty książek z tej serii. To pewnie banalne, nieciekawe, że nie piszę tu o niczym oryginalnym, porywającym. Ale Lucy Maud Montgomery zawsze zabiera mnie w świat, w którym wszystko wydaje się możliwe, w którym jest jakieś niewysłowione piękno i nadzieja. Jej "Ania..." daje ukojenie. Czytam zawsze, kiedy mi źle, kiedy chcę uciec od rzeczywistości. Chciałabym wierzyć, że jestem choć troszkę podobna do Ani, ale wiem, że daleko mi do takiej dobroci."

J. Szyjka z Wrocławia

Odp."Powieść, która chwyciła mnie za serce i głęboko zapadła w pamięci to "Wszystkie jesteście niewierne". Jest to opowieść Zoji, działaczki stowarzyszenia kobiet w Afganistanie RAWA, o wojnie i jej tragicznym obliczu, w którym o życie i kraj walczą kobiety. Książka pokazuje wartości, za które w Afganistanie oddaje się życie, a w świecie zachodnim nie mają już większego znaczenia. Pokazuje siłę kobiet, które w oczach innych wydają się bezbronne, a które odważnie walczą o prawa i dawny Afganistan. Dzięki tej powieści ujrzałam tą wojnę oczami jej ofiar, nauczyłam się doceniać rzeczy, których na co dzień nie dostrzegałam. Książka otworzyła mi oczy na wojnę w Afganistanie i serce dla jej ofiar..."

M. Stelmach z Żor

Odp."Mam dwie książki, które są ze mną od dawa i będą jeszcze bardzo długo.
1) Oskar i Pani Róża - Eric Emmanuel Schmitt
Swiatopogląd małego chłopca, który walczy z białaczką, może złamać serce największego twardziela. Chłopczyk pisze niby zwyczajny list do Boga. Niby zwyczajny... a z każdym zdaniem więcej łez pcha mi się do oczu. Gdyby każdy miał w sobie chociaż cząstkę tej radości, miłości co Oskar świat byłby o wiele lepszy. Polecam tę opowieść wszystkim, którzy chociaż raz zadali sobie pytanie: czy moje zycie ma sens?
2) Kwiat Śniegu i sekretny wachlarz - Lisa See.
Opowieść o dziewczynkach, które przechodzą męczarnie zarówno psychiczne jak i cielesne tylko dlatego, że są płci żeńskiej i żyją w Chinach. Opisy i wyznania płaczącej bohaterki, która przechodzi rytuały wiązania stóp, łamania kostek tylko dlatego, aby później być wydana za mąż. Zobazowane opowieści 8-letniej dziewczynki, która już w tak młodym wieku musi wierzyć, że będzie TYLKO kobietą w domu, która nie ma żadnych praw lecz same obowiązki. Po przeczytaniu tej książki długo dziękowałam, że żyje w Państwie demokratycznym i sama mogę wybierać co jest dla mnie dobre."


R. Kulesza z Sosnowca

Odp."Polecam wszystkich książkę Joe Simpsona "Dotknięcie pustki".
Historię autentyczną - dwóch alpinistów (Simona Yatesa, Joe Simpsona) atakując szczyt w Andach Peruwiańskich. W czasie trudnej wspinaczki dochodzi do wypadku - sytuacji patowej, jeden z nich wisi na linie na szczeliną lodową, a drugi trzymając go na linie, nie jest w stanie nic zrobić, ma do wyboru próbę ratowania kolegi z góry skazaną na porażkę lub przecięcie liny...
Simon wraca do obozu i informuje o wypadku - wszyscy są przekonani że Joe nie żyje - ten jednak ląduje w jaskini lodowej i ze złamaną nogą po kilkudziesięciu godzinach dociera do reszty ekipy. Na miejscu mówi do swojego udręczonego winą kolegi że dobrze zrobił przecinając linę!
Historia brzmi może banalnie - ale jak to się czyta!!!
Obowiązkowy podręcznik dla każdego miłośnika gór!"


A. Nowak z Katowic

Odp."Dorota Terakowska - "Poczwarka"
Idealny świat dobrze usytuowanego małżeństwa runą w gruzach. Po narodzinach dziecka które miało być dopełnieniem ich idealnego świata, okazuje się że cierpi ono na zespół Downa.
Szok, niedowierzanie i dwie skrajnie różne postawy rodziców - matki - poświęcenie, akceptacja i bezwarunkowa miłości do upośledzonego dziecka, a z drugiej ojca, który nie potrafi zaakceptować "porażki" i nie pamięta lub nie chce pamiętać, że to właśnie od niego córka otrzymała chory gen."


Zwycięzcom serdecznie gratulujemy (nagrody prześlemy pocztą), a pozostałym internautom pozostaje życzyć szczęścia w naszych kolejnych konkursach.

Tytuł oryginału: On Top of Everything
Przełożyła: Teresa Komłosz
wydawnictwo: Prószyński i S-ka
rok wydania: 2010
autor: Vicky Smirli
liczba stron: 288
format: 142mm x 202mm
oprawa: miękka
cena: 26 zł

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!