Roboty przy budowie obwodnicy miasta idą już pełną parą Roboty przy budowie obwodnicy miasta idą już pełną parą

Roboty przy budowie obwodnicy miasta idą już pełną parą (© Fot. Agnieszka Materna)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Kilka tygodni temu robotnicy wraz z ciężkim sprzętem wkroczyli na teren budowy obwodnicy północnej miasta Rybnika. Prace przy budowie całkiem nowego odcinka drogi idą już pełną parą.

Kierowcy nie kryją radości.- Każdy kilometr nowej drogi jest na wagę złota, tym bardziej, że ulice w naszym regionie są raczej w fatalnym stanie - podkreśla Mariusz Kubeczek, mieszkaniec rybnickiego osiedla Nowiny.

Budowa obwodnicy północnej ma się zakończyć pod koniec października przyszłego roku. Jest więc szansa, że wtedy nieco poprawi się sytuacja na rybnickich drogach, które dziś o każdej porze toną w korkach.

- Budowa obwodnicy pozwoli na przekierowanie ruchu tranzytowego na nowy odcinek obwodnicy, który znajdować się będzie poza centrum naszego miasta - podkreśla Lucyna Tyl, rzeczniczka rybnickiego Urzędu Miasta. - Droga będzie budowana na odcinku od ulicy Budowlanych do ronda na skrzyżowaniu ulicy Rudzkiej i Podmiejskiej. Łącznie odcinek będzie miał ponad 2 kilometry długości - dodaje. Budowa obwodnicy kosztować będzie ponad 13,3 mln zł. Dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego wyniosła ponad 11,1 mln zł. Resztę miasto wyłoży z własnego budżetu.

Droga będzie miała szerokość 7 metrów i po jednym pasie jezdni w obu kierunkach. - Z boku będzie jednak miejsce na poszerzenie drogi w przyszłości - zapewniają urzędnicy.

Budowa obwodnicy miasta, to nie jedyna inwestycja drogowa, która realizowana jest w oparciu o pieniądze przyznane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego.

Zgodnie z planem idą też roboty w rejonie ulicy Raci-borskiej, gdzie od kilku miesięcy trwa budowa nowego wiaduktu nad koleją. Ta inwestycja kosztować będzie ponad 6,2 mln zł.

Dwa razy więcej trzeba będzie natomiast wydać na przebudowę ulic Poligonowej i Włościańskiej w dzielnicy Kłokocin. Tam remontowany będzie także most.

Inwestycja ma zwiększyć atrakcyjność miejscowych terenów inwestycyjnych miasta.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!