Dzwon do sanktuarium św. Walentego Dzwon do sanktuarium św. Walentego

Dzwon do sanktuarium św. Walentego w Bieruniu (© Patrycja Śliwka)

Sanktuarium św. Walentego w Bieruniu ma nowy dzwon. Poświęcenie we wtorek, 13 lutego, na mszy, która rozpocznie się o godz. 17. Odprawi ją abp Wiktor Skworc, metropolita katowicki.

13 lutego abp Wiktor Skworc, metropolita katowicki, poświęcił 40-kilogramowy dzwon, który zawiśnie w dzwonnicy sanktuarium św. Walentego. Dzwon powstał w ludwisarni Jana Felczyńskiego w Przemyślu. Fundatorami są Bożena i Dariusz Białożytowie z Bierunia.
Nowy nabytek poświęcony jest pochodzącemu z Bierunia ks. kard. Stanisławowi Nagy’emu, którego 5. rocznica śmierci przypadnie w czerwcu br. Jego dźwięk będzie jedynie wezwaniem na msze do sanktuarium. Żeby jednak dzwon mógł zostać zawieszony w dzwonnicy, potrzebna jest zgoda wojewódzkiego konserwatora zabytków.

Poświęcenie odbędzie się na mszy, która rozpocznie się o godz. 17 w kościele św. Bartłomieja w Bieruniu, następnie w procesji dzwon zostanie przeniesiony do sanktuarium św. Walentego, gdzie odprawione będzie nabożeństwo. Wcześniej nastąpi jeszcze składanie kwiatów pod figurą św. Walentego, która znajduje się przy sanktuarium.Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!