Podmuchy wiatru z prędkością od 30 do 40 km/h a w porywach osiągające 75 km/h zwłaszcza w rejonach podgórskich. Ostrzega przed tym Centralne Biuro Prognoz Metrologicznych w Krakowie. Ale już w ostatniej dobie silny wiatr dawał się we znaki. Strażacy interweniowali 40 razy.

Aktualizacja
środa, 7:30


W ciągu minionej doby na ternie województwa śląskiego w związku z silnym wiatrem odnotowano 181 interwencji PSP, głównie do połamanych konarów i powalonych drzew.

Awarie energetyczne:
1) pow. cieszyński - 730 odbiorców pozbawionych prądu na terenie m. Jaworzynka gm. Istebna,
2) pow. myszkowski - 826 odbiorców pozbawionych prądu,
3) pow. lubliniecki - 212 odbiorców pozbawionych prądu,
4) pow. zawierciański - 1512 odbiorców pozbawionych prądu na terenie.

Jak informuje Jarosław Wojtasik, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej skutkiem silnego wiatru uszkodzonych zostało 13 budynków (w tym 9 mieszkalnych, gdzie naruszone zostały dachy) oraz 13 samochodów. Najwięcej interwencji strażacy odnotowali w powiecie bielskim (33), cieszyńskim (30), częstochowskim (15), lublinieckim (15) i żywieckim (11). IMGW ostrzega, że wiatr wiejący w porywach do 90 km/h nadal będzie odczuwalny na obszarze woj. śląskiego. Wiatr nad Śląskiem ma osłabnąć dopiero około godz. 18.

W skutek silnego wiatru zawaleniu uległo rusztowanie, służące do budowy dachu Stadionu Śląskiego. Część rusztowania uszkodziła dach pobliskiego Hotelu Olimp. ZOBACZ ZDJĘCIA - KLIKNIJ

Silny wiatr w woj. śląskim! [OSTRZEŻENIE IMGW]

Silny wiatr osiągający prędkość od 30 do 40 km/h, a w porywach nawet 75 km/h może wystąpić dzisiaj zwłaszcza w rejonach podgórskich. Wiać będzie z kierunku południowo-zachodniego, a później w kierunku zachodnim. Ale w nocy na terenie całego naszeg województwa średnia prędkość wiatru będzie wynosić 45 km/h, który w porywach będzie mógł osiągnąć nawet 85 km/h.

Już wczoraj z powodu silnego wiatru doszło do kilku poważniejszych awarii. W gminie Rudziniec w powiecie gliwickim 2100 odbiorców zostało pozbawionych dostępu do energii elektrycznej, a w południowych dzielnicach Sosnowca - 1100.

Natomiast wieczorem ok. godz. 19 powalony konar drzewa blokował prawy pas jezdni na DK 86 w kierunku Tychów.

W sumie strażacy wczoraj interweniowali ok. 40 razy. Głównie do powalonych drzew i konarów. W Lublińcu strażacy interweniowali do fragmentów zerwanego dachu znad pomieszczenia gospodarczego. W wyniku tego zdarzenia nikt nie został ranny.

Wiadomości

Komentarze (17)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

rybniczanka (gość)

WESOŁYCH ŚWIAT I MOKREGO DYNGUSA ---dla wszystkich myślący i tych niemyślących też oraz dla REDAKCJI RYBNIK NASZE MIASTO WESOŁEGO ALLELUJA

rybniczanka (gość) (żywczanin z dziada pradziada )

łoł--- pozdrawiam myślących --- gdybyś choć trochę pomyślał i poczytał ze ZROZUMIENIEM- to byś perdołów nie pisał -- pozdrawiam CIĘ przedszkolaku ---więcej mnie do głupich dyskusji nie zachęcisz ---

Agent (gość) (pensjonariusz Tworek)

Człowieku....niektóre tematy są podpięte pod wszystkie portale nm na śląsku, ja jestem z Świętochłowic i też to widzę...pochodź po innych serwisach miejskich i również tą wiadomość tam zobaczysz...

pensjonariusz Tworek (gość) (Starsi)

Co kogoś w Żywcu może interesować jakiś miekolow. To jest portal żywiecki i nikogo nie interesują jakieś progi zwalniające na Sienkiewicza w mikolowie.

kierowca (gość) (Starsi)

Dlaczego nie ma tam morderców samochodowego zawieszenia? Eeee przepraszam, progów zwalniających, jak to nazwales? Bo mieszkańcy Sienkiewicza,Cienistej i Cichej mają jeszcze trochę oleju w głowie i bronią się przed tym wymysłem. To śmierć dla auta, wiem co mówię. Są progi mądre w tym kraju, ale to rzadkość, najczęściej są takie, że nawet jak sie przed nimi zatrzymasz do zera i delikatnie ruszysz, i tak samochód potężnie je bnie

Starsi (gość)

Deszcz i wiatr,nic nowego,ważniejsze jest to,że na ulicach Sienkiewicza,Cienistej i Cichej w Mikołowie brak jest progów zwalniających,skoro takowe są na ulicach Kościuszki i Wieczorka w Mikołowie,a więc dlaczego nie tam?!