By skuteczniej uczyć jazdy samochodem, szkoła TRAFFIC udostępniła kursantom specjalnie do tego stworzony symulator. Nauczysz się na nim obsługi samochodu i zasad poruszania się po ulicach w bezstresowych warunkach, bez obawy o wypadek i bez blokowania ruchu na drodze. Wsiadając za kierownicę prawdziwego samochodu, nie będziesz tracić czasu na naukę podstawowych czynności i lepiej wykorzystasz każdą z trzydziestu godzin kursu praktycznego!

Symulator do nauki jazdy nie jest grą komputerową, chociaż wygląda podobnie. Jest to urządzenie edukacyjne skonstruowane z myślą o przyszłych kierowcach. Na specjalnie przygotowanych planszach sytuacyjnych (pojawiających się na trzech monitorach jednocześnie) kursant uczy się m.in. poprawnego ruszania, pracy sprzęgłem, obsługi skrzyni biegów, jazdy po łuku, ruszania pod górkę, pracy kierownicą na zakrętach, parkowania, przejazdu przez skrzyżowania.

Do prawdziwego samochodu wsiada, posiadając już umiejętności, na zdobycie których poświęca w innych szkołach kilka godzin kursu praktycznego. W rezultacie, po odbyciu 30 godzin jazd samochodem, jest lepiej przygotowany do egzaminu i – co najważniejsze – do samodzielnej jazdy.

Wiele funkcji symulatora powstało także z myślą o bardziej zaawansowanych kierowcach. Na planszy z ruchomymi kamieniami można ćwiczyć reakcję na nieoczekiwane przeszkody na jezdni. Można także wybrać jazdę w trudnych warunkach atmosferycznych, takich jak mgła, mocny deszcz, śnieżyca czy nocą, a nawet uczyć się kontrolowanych poślizgów na hamulcu ręcznym. Dla ciekawskich stworzono symulację jazdy pod wpływem alkoholu.

Czy symulator jest skuteczny?
-Zdecydowanie tak. To przemyślany zakup dla naszych kursantów – mówi Marcin Fuśniak, właściciel szkoły TRAFFIC. – Zanim sprowadziliśmy symulator do naszej szkoły, wypytaliśmy o opinie ośrodki szkolenia kierowców m.in. w Lublinie, Zakopanem, Warszawie, Kielcach, które już z niego korzystają. Instruktorzy jednogłośnie stwierdzili, że to nieoceniona pomoc dla osób uczących się jeździć samochodem. Jeden z rozmówców wyznał nam, że początkowo traktował symulator jako chwyt marketingowy mający wypromować jego ośrodek, z czasem przekonał się o jego faktycznej przydatności i teraz nie wyobraża sobie dobrego szkolenia bez niego.

Na symulator zwrócili też uwagę dziennikarze TVN Turbo, podkreślając bezpieczeństwo i komfort psychiczny szkolenia przy jego użyciu. Co ciekawe, zauważyli również, że powszechnie wykorzystują to urządzenie nasi sąsiedzi: Niemcy, Czesi, Rosjanie i Ukraińcy.Dobry start!
-Zaskoczyło mnie, jak bardzo realna jest jazda na symulatorze – mówi Anna Zamarska. – Podoba mi się, że oprócz ćwiczenia manewrów, wyrabiamy na nim odruchy, takie jak zapinanie pasów, zwalnianie hamulca ręcznego czy włączanie świateł.

- To doskonałe rozwiązanie – dodaje Marta Król. – Zdałam już egzamin na prawo jazdy, jednak nadal mam obawy przed samodzielną jazdą samochodem. Będę ćwiczyć na symulatorze, gdzie nie grożą mi konsekwencje stłuczki, by poczuć się pewniej na prawdziwej drodze.

-Jestem kierowcą samochodu osobowego z długoletnim stażem – wypowiada się Marcin Cendry. – Na symulatorze ćwiczyłem jazdę samochodem z przyczepką i autobusem, czego nigdy nie próbowałem w realnym życiu. Urządzenie to ma dużą wartość edukacyjną i można na nim z powodzeniem opanować nawet trudne manewry.

Przede wszystkim wysoka jakość
Szkoła jazdy TRAFFIC gwarantuje wysoką jakość szkolenia nie tylko dzięki symulatorowi. Jej właściciel i zarazem instruktor ma również uprawnienia egzaminatora. Doskonale zna zasady panujące na egzaminie nie tylko w teorii, ale również w praktyce. Pan Marcin przeprowadza co najmniej kilka godzin zajęć z każdym kursantem. Zajęcia teoretyczne prowadzone są ciekawie i zostają wzbogacone o projekcje tematycznych filmów. Instruktorzy wkładają maksimum dobrej energii w praktyczną naukę jazdy, a wszystko odbywa się w przyjaznej atmosferze. Co więcej?

- Nie oszczędzamy na kursantach – podkreśla Marcin Fuśniak. – Przy obecnym drastycznym wzroście cen paliwa, szkoły jazdy od lat utrzymują te same ceny, co musi skutkować oszczędnościami na szkoleniach. Duża konkurencja nie przekłada się, niestety, na wzrost jakości kursów. My realizujemy pełny program szkolenia, m.in. jeździmy po drogach ekspresowych lub nawet autostradach. Nasza toyota yaris jeździ na benzynie, co ma znaczenie, gdy początkującym często gaśnie samochód. Robimy wszystko, by prowadzić najlepsze szkolenia.

Nauka Jazdy Traffic
www.traffictychy.pl
Tychy, ul. Hierowskiego 8
tel. 606 971 887 lub 506 148 553
e-mail: traffictychy@gmail.com


Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

BRNEK (gość)

facet nawiedzony// dla niefo tylko kasa// pewnie zgłosi sie jeszcze po kase z UE...!!//
taki symulator nic nie daje// niech FACET nauczy sie uczyc ludzi// ta szkola to KASZANA :(