Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Rozmawiali o rozwoju
Samorząd sięgnie do kieszeni ekologów

Prawie 140 przedstawicieli samorządów z województwa śląskiego wzięło udział w spotkaniu konsultacyjnym w Katowicach. Spotkanie dbyło się w Sali Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego. Przedstawiciele katowickiego Funduszu przedstawili uczestnikom projekt "Listy przedsięwzięć planowanych do dofinansowania ze środków WFOŚiGW na 2016 rok". Podczas spotkania przekazano informacje m.in. na temat: ochrony i zrównoważonego gospodarowania zasobami wodnymi, gospodarki odpadami oraz ochrony powierzchni ziemi, a także ochrony atmosfery.

Spotkanie zostało zorganizowane przez WFOŚiGW oraz Śląski Związek Gmin i Powiatów.

Fundusz dla regionu
Na co czekasz? Posadź teraz swoje drzewko!

Zarząd Funduszu dofinansuje akcję "Posadź swoje drzewko - edycja wiosna 2015". Wyłoży na to ponad 340 tys. zł. Dotacja będzie przeznaczona na zakup 9 500 sztuk sadzonek drzew oraz krzewów. W akcji sadzenia nowych drzew, a także rozbudowy już istniejących przy placówkach małych ogrodów botanicznych i arboretów weźmie udział 115 placówek oświatowych z terenu województwa śląskiego. Role koordynatora pełni Fundacja Ekologiczna "Silesia", która od wielu lat stara się wspierać budowę ogrodów, stanowiących zaplecze edukacyjne. Głównym celem wiosennej kampanii jest m.in. zwiększenie powierzchni terenów zielonych w regionie, zwłaszcza w otoczeniu szkół, przedszkoli, domów kultury oraz zaangażowanie dzieci, młodzieży i dorosłych w działania na rzecz środowiska.

Komunikacja międzygatunkowa
Czy doktor Dolittle miał rację? Czy rozmawiał ze zwierzętami? Spotkaj się z Amelią. Ona to wie!

Amelia Kinkade jest międzynarodowym wykładowcą z ponaddwudziestoletnim doświadczeniem oraz autorką bestsellerów z dziedziny komunikacji ze zwierzętami: "Straight From the Horse's Mouth: How to Talk to Animals and Get Answers" i "The Language of Miracles" (New World Library). Jest także założycielką Stowarzyszenia ARK ANGEL - organizacji non-profit, która wspiera wychowanie dzieci w Afryce w taki sposób, aby nie wyrosły na kłusowników. Organizacja ta podnosi również świadomość ludzi na temat losu słoni na wolności i konieczności wprowadzenia globalnego zakazu przywozu wyrobów z kości słoniowej. Amelia Klinkade pracowała m.in. z końmi Królowej Elżbiety w Pałacu Buckingham. A w tym roku, już za kilka tygodni przyjedzie do Polski i spotka się z miłośnikami zwierząt. Opowie o tym, co zwierzę myśli, gdy patrzy na ciebie błyszczącymi oczami i podpowie, w jaki sposób rozmawiać ze zwierzętami! Jeśli chcesz, to od Amelii dowiesz się także tego, co czują zwierzęta oraz czego pragną? Oprócz przekazywania wiedzy będzie także czas na naukę. Więcej informacji, zapisy i rezerwacja miejsc na: www.ameliakinkade.pl.

Śląskie Ekologiczne

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!