Zatoczki autobusowe przy ul Zatoczki autobusowe przy ul

Zatoczki autobusowe przy ul. Kombajnistów zwiększyły bezpieczeństwo pieszych i kierowców (© Fot. Katarzyna Domagała )

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Miasto znalazło sposób na ożywienie sporych terenów pod inwestycje po byłej kopalni Sosnowiec. Kosztem prawie 12,5 mln zł podjęto modernizację, a w pobliżu pojawiła się całkowicie wyremontowana ul. Kombajnistów. Ponad 3,5 mln zł udało się pozyskać z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Od połowy grudnia ubiegłego roku zmotoryzowani mieszkańcy Sosnowca i innych miast zagłębiowskich z ogromną satysfakcją jeżdżą 798-metrowym odcinkiem przebudowanej drogi.

- Kiedy istniała kopalnia, droga obsługiwała tylko ten zakład pracy. Po jej likwidacji uznaliśmy, że tereny pokopalniane mogą stać się doskonałym miejscem dla inwestycji - mówi Grzegorz Dąbrowski z Urzędu Miejskiego w Sosnowcu. - Dziś jest jedną z kluczowych dróg, w centrum miasta. W pobliżu znajduje się wiele zakładów pracy. Będą z niej korzystać również mieszkańcy powstającego w pobliżu osiedla bloków - dodaje.

- Znacznie poprawił się również komfort poruszania się wzdłuż drogi. Nowe chodniki, oświetlenie, o wiele więcej przejść dla pieszych, a także wysepki na drodze, które zmuszają kierowców do zwolnienia, spowodowały, że spacery tutaj stały się przyjemnością. Co ważniejsze, są też bezpieczne - twierdzi Halina Ekiert, mieszkanka pobliskiego osiedla. - Wydaje mi się, że jest to także zachęta dla nowych inwestorów, bo gdzie jest komfort i bezpieczeństwo, przyjemniej się pracuje - dodaje.

Dodatkowo, w ramach inwestycji, wykonano kanalizację deszczową i sanitarną wraz z siecią wodociągów.

Pojawiły się też zatoczki autobusowe.

Nie zapomniano o miłośnikach rowerowych wypraw oraz wypoczynku na świeżym powietrzu. Do ich dyspozycji oddano 446 metrów nowych ścieżek rowerowych. Dzięki temu przedsięwzięciu szybko można dostać się do parku na terenie Środuli również na piechotę.

- Cieszę się, że w Sosnowcu powstały nowe trasy rowerowe - mówi sosnowiczanka Anna Mikuła. - Na wakacje przyjeżdża do mnie wnuczka i będziemy obie z nich korzystały - dodaje.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!