Sosnowiec: hokejowe Zagłębie z szansą awansu do ekstraligi. Po dwóch meczach w Toruniu jest remis

TOS
Rozgrywki I ligi hokeja na lodzie wkroczyły w decydującą fazę. W finale sosnowieckie Zagłębie walczy z Nestą Toruń o awans do ekstraligi. Po dwóch spotkaniach rozegranych we wtorek i środę w tej rywalizacji jest remis.

Pierwsze finałowe spotkanie zakończyło się wygraną Nesty 3:0, chociaż przez pierwszą i niemal całą drugą tercję utrzymywał się rezultat bezbramkowy.

Mecz środowy bardzo dobrze rozpoczęli sosnowiczanie, którzy już w drugiej minucie zdobyli gola. Jego autorem był Marcin Chorzelski, który w drugiej tercji podwyższył na 2:0 dla Zagłębia. Torunianie odpowiedzieli trafieniem Łukasza Chrzanowskiego, ale Sebastian Baca szybko zdobył bramkę na 3:1. W ostatniej tercji każda z drużyn zdobyła po jednej bramce (dla Zagłębia trafił Łukasz Rutkowski) i sosnowiczanie wygrali całe spotkanie 4:2.

Kolejne mecze odbędą się w sobotę i niedzielę na Stadionie Zimowym. W sobotę mecz rozpocznie się o godz. 19, w niedzielę - o godz. 18.