Kierowcy już jeżdżą po ul Kierowcy już jeżdżą po ul

Kierowcy już jeżdżą po ul. Kombajnistów w Sosnowcu (© fot. Katarzyna Domagała)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Inwestycje finansowane z funduszy europejskich nie są domeną Sławkowa. Po sąsiedzku, projekty, na które gminy pozyskują unijne pieniądze trwają też m.in. w Jaworznie, Sosnowcu, Zawierciu i Czeladzi.

W Jaworznie z funduszy europejskich miasto w tym roku kupi 30 fabrycznie nowych autobusów. Na ten cel Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Jaworznie zdobyło 20 mln zł dofinansowania. Cały projekt ma wartość 28 mln zł. Nowe autobusy pojawią się w mieście już jesienią.

W Sosnowcu od grudnia ubiegłego roku kierowcy mogą jeździć prawie 800-metrowym odcinkiem przebudowanej ulicy Kombajnistów. Powstała tam nowa nawierzchnia, są nowe chodniki i oświetlenie. Zadbano o kanalizację deszczową i sanitarną, sieć wodociągów i zatoczki autobusowe.

Sosnowiec otrzymał też dofinansowanie na budowę nowego ronda na ulicy Klimontowskiej. Inwestycja kosztuje ponad 6,6 mln zł (wartość dofinansowania to ponad 3,5 mln zł).

Powstanie zupełnie nowa droga, która skomunikuje nowe osiedla domów jednorodzinnych z centrum Sosnowca oraz tereny inwestycyjne, które powstały po likwidacji KWK Sosnowiec. Prace potrwają do jesieni.

W powiecie zawierciańskim drogowe remonty współfinansowane przez UE trwają w Pilicy. Tam drogowcy przebudowują właśnie ulice Senatorską, Księżną i Zamkową.

W powiecie będzińskim z funduszy unijnych gmina Czeladź przebudowała układ ulic 1 Maja - Bytomska - Szpitalna. Inwestycja kosztowała 6 mln zł, z czego ponad 3,5 mln zł miasto pozyskało z funduszy europejskich. Ulice 1 Maja i Szpitalna są główną osią komunikacyjną miasta, łączą zabytkowe centrum i Śródmieście z przebiegającą przez nie DK 94. Przed przebudową, układ drogowy był niedostosowany do ciągle rosnącego ruchu. W ramach projektu przebieg tych dróg został skorygowany, podniesiono ich nośność, wybudowano nowe przystanki autobusowe, oświetlenie, odwodnienie.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!