Sprawdzian szóstoklasisty 2015 [ARKUSZE, odpowiedzi, zadania]. Test napisze dzisiaj w województwie śląskim ponad 38 tysięcy uczniów. Start godz. 9. Mimo przerwy przed i po świętach, uczniowie mogą w tym czasie pójść do szkoły na zajęcia...


Sprawdzian szóstoklasisty 2015. Część 1: polski i matematyka. [ARKUSZE, PYTANIA, ODPOWIEDZI]

Sprawdzian szóstoklasisty 2015 CKE. Część 2: język angielski [ARKUSZE, PYTANIA, ODPOWIEDZI]Sprawdzian szóstoklasisty już dzisiaj! Dwunastolatki sprawdzą, czego nauczyły się w szkole podstawowej i jak ich wyniki prezentują się na tle innych uczniów z klasy, szkoły i województwa. To pierwszy ważny egzamin w ich życiu i spore emocje.

Uczniom po raz pierwszy przyjdzie zmierzyć się ze sprawdzianem w nowej formule. Sprawdzian składa się bowiem z dwóch części. Pierwsza rozpoczęła się o godz. 9.00 i trwa 80 minut. Obejmuje zadania z języka polskiego i matematyki.

Po jej zakończeniu uczniowie będą mieli przerwę. Po niej, około godz. 11.45 przystąpią do drugiej części sprawdzianu z języka obcego. Ta część trwa 45 minut. Na sprawdzianie można wybierać język angielski, francuski, niemiecki, rosyjski albo hiszpański i włoski.

Sprawdzian szóstoklasisty 2015 [ARKUSZE, odpowiedzi, zadania]. Test 1 kwietnia CKE
Harmonogram


1 kwietnia 2015 (środa) – godz. 9.00 rozpoczęcie sprawdzianu z języka polskiego i matematyki
1 kwietnia 2015 (środa) – godz. 11.45 rozpoczęcie sprawdzianu z języka obcego

Uczniowie którzy z różnych przyczyn nie będą mógł podjeść do sprawdzianu kończącego podstawówkę w pierwszym terminie, muszą to zrobić w drugim terminie - w poniedziałek 1 czerwca 2015.Sprawdzian szóstoklasisty 2015 [ARKUSZE, odpowiedzi, zadania]. Test 1 kwietnia CKE
Co się zmieniło


Zgodnie z rozporządzeniem minsitra edukacji sprawdzian w nowej formule będzie skladał się z dwóch części. Do tej pory sprawdzian szóstoklasistów nie był dzielony na części i miał charakter ponadprzedmiotowy, sprawdzał opanowanie przez ucznia umiejętności: czytania, pisania, rozumowania, korzystania z informacji i wykorzystywania wiedzy w praktyce.

Wyniki ucznia ze sprawdzianu wyrażone były w punktach, osobno dla każdej z tych umiejętności.

Zgodnie z nowymi zasadami pierwsza część sprawdzianu szóstoklasisty 2015 obejmie zadania z języka polskiego i z matematyki (w tym wykorzystywanie wiadomości i umiejętności z tych przedmiotów w zadaniach osadzonych w kontekście historycznym lub przyrodniczym), ‎a druga zadania z języka obcego nowożytnego.

Do wyboru jest sześć języków: angielski, ‎francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski i włoski. Co ważne, uczeń może wybrać tylko ‎ten język, którego uczy się w szkole jako przedmiotu obowiązkowego.‎

Sprawdzian szóstoklasisty 2015 [ARKUSZE, odpowiedzi, zadania]. Test 1 kwietnia CKE
Kiedy wyniki?


Szóstoklasistów mamy dokładnie 38 073. Wyniki sprawdzianu będą znane 29 maja, a zaświadczenia o wynikach uczniowie otrzymają na koniec roku szkolnego razem ze świadectwem ukończenia szkoły podstawowej - podkreśla Anna Wietrzyk, rzeczniczka Śląskiego Kuratorium Oświaty.Roman Dziedzic, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Jaworznie, wyjaśnia: - Sprawdzian składa się z dwóch części. Pierwsza rozpocznie się o godz. 9.00. Trwa 80 minut. Obejmuje zadania z języka polskiego i matematyki. Po przerwie o godz. 11.45 uczniowie przystąpią do drugiej części sprawdzianu z języka obcego. Ta część trwa 45 minut. Na sprawdzianie można wybierać język angielski, francuski, niemiecki, rosyjski albo hiszpański i włoski.


Nauka

Komentarze (6)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

zbior-zadan.pl (gość)

Sprawdzian szóstoklasisty poprawne odpowiedzi z matematyki: https://zbior-zadan.pl/sprawdzian-2015-odpowiedzi

Kim z Kim? (gość)

Wy cwaniaczki z redakcji lepiej umieśćcie na stronie głównej tego portalu NaszeMiasto.p - na górnym pasku BEZPOŚREDNI dostęp do FORUM, aby ludzie mogli sobie swobodnie inicjować i wymieniać poglądy i nie utrudniajcie tego chowając FORUM pod jakimś tam "więcej".; za sportem i rozrywką, demonokraty!