Sprawdzian szóstoklasistów 2014 zaplanowany jest na wtorek, 1 kwietnia. Co trzeba umieć, żeby napisać jak najlepiej? Jak się przygotować? Jak wykorzystać dni przed wielką próbą?

Uwaga! Dziś materiał ulegnie aktualizacji o nowe arkusze i odpowiedzi z 2014 roku. Pozostań z nami!

Test szóstoklasisty 2014 - Co trzeba umieć?Test szóstoklasisty 2014, który odbędzie się 1 kwietnia, będzie ostatnim w starej formie. Przyszłoroczny będzie wyglądał inaczej. - Na razie niewiele o nim wiadomo poza tym, że ma być trzyczęściowy. Że będzie sprawdzianem z języka polskiego, matematyki i języka obcego- mówi Joanna Łaska, dyrektor SP 22 w Tychach.

Tym razem jednak jeszcze po staremu. Jak się przygotować? Jak wykorzystać ostatnie dni?

Sprawdzian szóstoklasistów 2014. Poradnik


- Myślę, że warto przypomnieć sobie różne formy wypowiedzi, bo to zawsze jest w części zadań otwartych. Dobrze sobie przypomnieć, jak się pisze opowiadanie, zaproszenie, list. Któraś z tych form prawdopodobnie wystąpi - mówi Joanna Łaska.- Natomiast z matematyki warto poćwiczyć sposób rozwiązywania zadań z treścią.

Problemem szóstoklasistów jest organizacja czasu. - Nie radzą sobie z tym - mówi dyrektorka. - Za dużo poświęcają czasu zadaniom zamkniętym i na otwarte tego czasu już brakuje. Pracujemy nad tym, ale to ciągle problem.

W tych ostatnich dniach przed sprawdzianem warto też popracować nad motywacją uczniów. Żeby starali się dojść do końca testu. Żeby nie rezygnowali z prób. - Uczniom o słabej motywacji zdarza się rezygnować z doprowadzenia testu do końca. Staramy się uświadamiać im, że warto dać z siebie więcej niż zwykle. Że warto się postarać - mówi Joanna Łaska.

Sprawdzian szóstoklasistów 2014. Główny problem


Sprawdzian szóstoklasistów sprawdza pięć umiejętności:
1. czytanie ze zrozumieniem,
2. rozumowanie,
3. korzystanie z informacji,
4. pisanie,
5, wykorzystanie wiedzy w praktyce.
Najbardziej szwankuje rozumowanie. Najłatwiej przychodzi uczniom korzystanie z informacji.

Komentarze (13)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez POLSKAPRESSE Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

ogólnie jeden wielki haos edukacyjny (gość) (Rocznik 77)

Bo wyniki testów są nieadekwatne do poziomu wiedzy. W zasadzie w ogóle nie trzeba się na nich wykazywać wiedzą. Poza tym formuła A B C D stwarza szerokie pole do popisu dla zwykłych farciarzy, którym trafia się odpowiedź.

Rocznik 77 (gość)

Ja tam wiem jedno. Żadnych sprawdzianów 6-klasisty nie miałam czy egzaminów gimnazjalnych a ukończyłam studia, znam angielski. Ogólnie mam się dobrze a moje dzieci są obecnie zestresowane. POrażka systemu edukacji. PO co to komu i na co? Po to żeby mówić, że dzieci z SP 45 są najlepiej wyedukowane???? Ściema jakich mało. Dzieciaki są uczone pod testy i tyle w temacie

TakijedenzTychów (gość)

Lepiej napiszcie jak zdać egzamin gimnazjalny, ta "mała matura" to porażka, nawet nasi nauczyciele tak uważają i nam współczują!!

Znerwicowany (gość)

W podstawówce na Wysoce pracują dzieci starych nauczycieli i pracowników tamtejszej placówki. W dodatku jak chodziłem do tej szkoły to przeżywałem tam prawdziwe piekło każdego dna. Placówka tamtejsza pokazuje niby jak to ładnie orlik postawili wyremontowali a gdzie byli tamtejsi nauczyciele podczas mojego cierpienia? Nie wysyłajcie tam swoich dzieci tam sami bandyci.