(© J. Pierończyk)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Wygląda jak kwiatowy ogród. Tyle, że wodny. Z kwiatów tryska woda. Woda leje się też z armatek, dysz i pętli. Jest kopuła i tunel . Takie atrakcje zafundowało miasto najmłodszym w Ośrodku Wypoczynkowym Paprocany, tuż nad Jeziorem Paprocańskim.

Woda w jeziorze nie zawsze jest zdatna do kąpieli, bo jezioro płytkie i w suche, upalne lata często dochodzi do zakwitu sinic. A tu kąpiel pewna. I to jeszcze w podgrzewanej, do 28 stopni Celsjusza, wodzie.

Park jest czynny od ósmej do dziewiętnastej. Wodotryski działają nieprzerwanie przez pół godziny, a potem samoczynnie się wyłączają. By je na nowo uruchomić, trzeba nacisnąć... pączek w jednym z kwiatów. Włącznik zainstalowany jest w dwóch kwiatach, które są oznaczone. Ale na miejscu i tak zawsze jest obsługa.

Wieczorem wodne atrakcje świecą. Cały park wodny, który kosztował 1,7 mln zł, zaprojektował tyski architekt, Robert Skitek. Nowy nabytek już działa. Dzieci nie trzeba było szczególnie namawiać, by się zaczęły tam pluskać, korzystając z powrotu słonecznych, ciepłych dni. Ale oficjalne otwarcie inwestycji zaplanowane jest na piątek, na godzinę jedenastą.

- Nie będzie to jakieś wielkie święto, bo inauguracja już się odbyła, ale przygotowujemy małe przyjęcie dla dzieci, które zechcą tam o tej porze przyjść. Rozdamy im piłki - mówi Ewa Grudniok, rzecznik Urzędu Miasta w Tychach.

Park wodny to druga wielka inwestycja w atrakcje dla dzieci na Paprocanach. W zeszłym roku stanął tam statek Santa Maria, w którym jednocześnie może się bawić nawet około stu dzieci. Kosztował 600 tys. zł.


Komentarze (4)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Rynio (gość)

Jeszcze nie byłem ale z wnukami tego roku na pewno się wybiorę bo wiele słyszałem na temat tego ośrodka i jego atrakcji.Jeśli wszystko będzie po myśli to będę częstym gościem który w każdy słonevzny dzień spędzi miło czas !!!

Rene (gość)

Pięknieje nam ośrodek wypoczynkowy:-))) Życzę powodzenia w szybkiej realizacji zaplanowanych inwestycji,będzie cudnie!Pozdrowionka ;-)

XXX (gość)

podba mi sie u was, wodny park suuuper, duzo atrakcji dla dzieci :0) - ale mieszkam w Chorzowie i on tez jest piekny, nie?