Na ulicy Mąkołowskiej w Tychach odnowiono jezdnię i chodniki Na ulicy Mąkołowskiej w Tychach odnowiono jezdnię i chodniki

Na ulicy Mąkołowskiej w Tychach odnowiono jezdnię i chodniki (© Fot. Radosław Łapeta )

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Unijne pieniądze poprawiają stan dróg w małych, jak i dużych miejscowościach.

Małe Bojszowy dostały z Unii Europejskiej na modernizację dróg nieco ponad 2 mln zł. Właśnie na trwającą przebudowę ulicy Międzyrzecznej w Międzyrzeczu na długości 1.300 m. Całość kosztuje blisko 2,4 mln zł.

- Za te pieniądze ma być wykonana kanalizacja deszczowa na dł. 1.441 m, 894 m chodnika o szerokości 2 m oraz poszerzona jezdnia. W tej chwili ma ona zmienną szerokość, od 3,5 m do 4,3 m. Po modernizacji będzie to jezdnia o szerokości 5,5 m. Zwiększy się tym samym bezpieczeństwo na tej drodze. Bo jest to wprawdzie droga lokalna, ale stanowi skrót z Pszczyny do Woli i często odbywa się tu ruch tranzytowy między tymi miejscowościami. A do tego tędy jeździ autobus - opowiada Wojciech Boruciński z Urzędu Gminy w Bojszowach.

Prace zaczęły się w marcu br., a mają zakończyć z końcem września. Inwestycja jest na etapie wykonywania kanalizacji deszczowej, układania krawężników oraz wzmacniania podbudowy pod asfalt na poszerzeniach jezdni.

Na przebudowę ul. Górnośląskiej Chełm Śląski dostał z UE ponad 1,1 mln zł. Całość kosztuje ponad 1,4 mln zł. Inwestycja obejmuje wykonanie kanalizacji deszczowej i chodnika oraz remont nawierzchni na długości 820 m. Roboty ruszyły jesienią 2009 r.

- I w tej chwili mamy gotową kanalizację deszczową, natomiast projekt remontu drogi wymaga dodatkowej dokumentacji, ponieważ podczas powodzi na ul. Górnośląskiej powstała ogromna wyrwa w drodze i trzeba ją odbudować - mówi Leszek Maciejowski, zastępca wójta Chełmu Śląskiego. - W tej sytuacji zakończenie inwestycji może przesunąć się o miesiąc. Miała być gotowa we wrześniu.

Gotowa po przebudowie jest ul. Mąkołowska w Tychach. Prowadzi ona do osiedli nowo wybudowanych domów.

Prace kosztowały ponad 4,2 mln zł, z czego środki unijne to blisko 2,2 mln zł. Obejmowały modernizację 1,7 km jezdni i siedmiu skrzyżowań, budowę zatok autobusowych i chodnika przystosowanego do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!