Blisko połowie średnich miast w Polsce grozi marginalizacja - wynika z analiz przeprowadzonych przez Instytut Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania Polskiej Akademii Nauk. Wśród nich znalazło się sześć z woj. śląskiego - czytaj dalej, kliknij w powyżej w "Zobacz galerię".

Sprawdź czy mieszkasz w mieście, któremu grozi marginalizacja i zjawiska kryzysowe - kliknij TUTAJ i sprawdź LISTĘ.

Wiadomości

Komentarze (15)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

gosc (gość)

Siedze juz godzine na naszemiasto.pl/katowice i wbrew pozorom, nie moge sie dowiedziec, ktorym to slaskim miastom grozi wyludnienie.

Prawie kazde klikniecie otwiera jakies reklamy i juz mam dosyc tych reklam i wiadomosci z tego portalu.

Wciskajcie to aszym wyborcom, bo mnie to juz nie bawi.

Helga (gość)

...katowice dla Ślązaków to taki
pasoźyt jak warszawa dla całej polski. To złodziejskie miasta okradające wszystko w koło.Wieś gdzie więcej źyło śmierdzących kotów niź ludzi. To obecne katowice koło Bytomia.

do ślązola (gość) (ślązol)

Poza Katowicami - tam wiedzieli jak spijać śmietankę. Nawet tramwaj do lasu sobie chcą strzelić. Chcieliście metropolii Silesia? Będziecie ją mieli: z nowoczesnym centrum i palemkami w Katowicach i betonowymi lub familokowymi slumsami na obrzeżach.

:-) (gość)

Sosnowiec, Zabrze i Bytom są na tej liście? Tylko te miasta? Dziwne, tam przynajmniej władze COŚ robią - remontują ulicę za ulicą, stawiają na rekreację (Stawiki, drogi rowerowe itp.), powstają tam też nowe osiedla, remontuje się linie tramwajowe itp.. A co mają powiedzieć mieszkańcy takich mieścinek jak Będzin, Czeladź czy Wojkowice? W tych ostatnich to już się kompletnie nic nie dzieje, dziurawe drogi są maksymalną karą dla samochodu, zakłady przemysłowe padły, budynki wyglądają strasznie, tramwaj 25 zlikwidowano, nawet szpital będziński przenieśli do Czeladzi z braku kasy. Za to ludziom pod nosem organizuje się (chyba z braku kasy) składowiska odpadów niebezpiecznych, przykryte ziemią i folią. To jest właśnie bida z nędzą. Dopiero co wróciłem z wakacji, podczas których przejechałem z pół Polski. Jak to się dzieje, że niby biedne wsie na ścianie wschodniej mają setki kilometrów nowiutkich i równiutkich jak stół dróg, nawet drogi dojazdowe do pól są idealnie gładkie, do tego wyremontowane torowiska kolejowe, do Rzeszowa wjeżdża się jak do jakiejś nowoczesnej metropolii, a u nas, w dużych miastach nawet główne drogi to drogi przez mękę dla zawieszenia auta? To kwestia tej całej pomocy dla "ściany wschodniej"? W takim razie Górny Śląsk i Zagłębie powinny również taką pomoc otrzymać za całe lata zaopatrywania kraju w węgiel! Bo dziś to ruina!

tutejszy (gość)

A w tej poprzemysłowej dziurze mentalność miału i flotu - to aluzja do poziomu dyskusji na różnych portalach nt uchwały antysmogowej.

i co (gość)

solidarność i kler siedzi cichutko a za komuny tak protestowali na sląsk ludzie z calej polski za chlebem przyjeżdżali a do warszawy ze śląska strumień pieniędzy płynąl i bogactw naturalnych ludziom kazali wychodzić na ulice bo cukier podrożał a teraz 10 hipermarketów obok siebie stoi i cena cukru w każdym inna i dobrze czy cie stać czy nie wakacje są i widać jak ludzie się rozjechali ze śląska za chlebem po europie i świecie tablice z niemiec,holandi angli i diabli jeszcze z kąd i dalej cisza!!