Za unijne pieniądze wyremontowano 983 metry ulicy Polnej Za unijne pieniądze wyremontowano 983 metry ulicy Polnej

Za unijne pieniądze wyremontowano 983 metry ulicy Polnej (© fot. Agnieszka Materna)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Ponad 819 tysięcy złotych z funduszy europejskich poszło na przebudowę ulicy Polnej (Kolonia Fryderyk) w Gorzycach.

- Prace na tej drodze rozpoczęły się w 2007 roku i trwały ponad rok. W tym czasie najpierw została zainstalowana kanalizacja wodno-ściekowa, potem kanalizacja deszczowa, a na koniec droga została pokryta nową nawierzchnią - podaje szczegóły Wioletta Langrzyk, rzeczniczka Urzędu Gminy w Gorzycach.

Według mieszkańców, remonty zostały przeprowadzone sprawnie i nie odczuwali oni większych kłopotów z tym związanych.

- Kiedy ruszyły prace na drodze, obawialiśmy się trudności z przejazdem, ale jak się później okazało, nie było to takie straszne. Mimo że droga jest wąska, to spokojnie przejeżdżaliśmy samochodem, jeśli była taka konieczność. Poza tym, warto było przeczekać tę chwilę, żeby doczekać się dobrej, prostej drogi, bez żadnych dziur. Obserwując stan innych dróg w naszym powiecie i w całym kraju, to naprawdę możemy się cieszyć, że nam się udało - mówią nam państwo Stefania i Eryk Grabcowie, mieszkańcy ulicy Polnej.

Dotacja unijna to 85 procent wartości inwestycji. Całkowite jej koszty przekroczyły 960 tys. zł. - 819 tysięcy złotych otrzymaliśmy w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Pozostałą kwotę, czyli 15 procent kosztów gmina pokryła ze środków własnych - informuje Wioletta Langrzyk.

Prace zakończyły się w 2008 roku, a refundację gmina otrzymała we wrześniu 2009. Remont był konieczny nie tylko w opinii mieszkańców domów stojących przy ulicy Polnej, ale też wszystkich mieszkańców gminy, którzy tą trasą dojeżdżają do Drogi Krajowej nr 78, prowadzącej z Chałupek do Gliwic.

Z kolei dla kierowców poruszających się drogą nr 78, ulica Polna stanowi najlepsze połączenie prowadzące do najważniejszych obiektów administracyjnych w gminie, m.in. Urzędu Gminy.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!