Konkurs

Polska nagroda krajobrazowa


Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska organizuje konkurs na Polską Nagrodę Krajobrazową. Jego celem jest wyłonienie polskiej kandydatury do VI konkursu o Nagrodę Krajobrazową Rady Europy. Nagroda wyróżnia wzorcowe inicjatywy i działania w zakresie zrównoważonego planowania i gospodarowania krajobrazem. Udział w konkursie mogą wziąć organy lokalne i regionalne stowarzyszenia, organizacje pozarządowe oraz instytucje, które zrealizowały projekty w zakresie zrównoważonego kształtowania i gospodarowania krajobrazu przy aktywnym udziale społeczeństwa. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 listopada 2018 r.


Środowisko

Miliony na wsparcie zniszczonych terenów


Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej już po raz piąty dofinansuje z pieniędzy unijnych projekty mające na celu odtworzenie przyrody na terenie terenów zdegradowanych, a także na rozwój zieleni miejskiej. 100 mln zł fundusz zarezerwował na wsparcie dla zniszczonych i zdegradowanych terenów, przy czym 80 mln zł z tej kwoty zostanie przeznaczone na projekty realizowane na obszarze województwa śląskiego. Natomiast 20 mln zł podzielone będzie na przedsięwzięcia na rozwój terenów zielonych w miastach.

Śląskie Ekologiczne

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!