Wertykalne oświetlenie pasów w Tychach Wertykalne oświetlenie pasów w Tychach

Wertykalne oświetlenie przejścia dla pieszych w Tychach (© Mat. prasowe)

Wertykalne oświetlenia przejść dla pieszych w Tychach są już cztery, w tym roku pojawią się w 10 kolejnych punktach miasta. Jest to kolejna inwestycja w poprawę bezpieczeństwa na tyskich drogach.

Tychy inwestują w wertykalne oświetlenia przejść dla pieszych.
Warunkiem koniecznym dla zapewnienia widoczności osób na jezdni jest wygenerowanie odpowiedniego kontrastu między sylwetką pieszego a tłem, czyli najczęściej jezdnią. Osoby ubrane w jasne jak i ciemne ubrania są przy tego typu oświetleniu doskonale widoczne. Osiąga się to dzięki instalacji lamp świecących pod kątem bezpośrednio na przejście i jego najbliższe otoczenie
- mówi Artur Kruczek, naczelnik Wydziału Komunikacji UM Tychy.
Do tej pory lampy wertykalne zamontowane zostały na ul. Dmowskiego (przy skrzyżowaniu z ul. Nałkowskiej), na ul. Armii Krajowej (pomiędzy skrzyżowaniami z ul. Turkusową i Tołstoja) i al. Sikorskiego (przy „Piramidzie”).

W tym roku wertykalne oświetlenie pojawi się w 10 punktach miasta: na przejściach przez Oświęcimską (przy skrzyżowaniu z ul. Jaskrów), przez Katowicką (przy skrzyżowania z Czułowską i przy papierni), przez al. Sikorskiego (przy skrzyżowaniu z ul. Tischnera ), przez ul. Żwakowską, ul. Edukacji (pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Elfów a parkiem), przez ul. Edukacji (przy skrzyżowaniau z ul. Elfów), przez ul. Stoczniowców (przy skrzyżowaniu z ul. Kurpińskiego), przez ul. Wyszyńskiego na wysokości Stokrotki oraz na przejściu przez ul. Mikołowską (przy skrzyżowaniu z ul. Wschodnią).

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!