Kadr z filmu "Obce ciało" Kadr z filmu "Obce ciało"

(© Materiały prasowe)

Po raz 4. w historii Akademia Węży przyznała swoje doroczne nagrody.

Najgorszym filmem 2014 roku wybrano "Obce ciało" w reżyserii Krzysztofa Zanussiego. To również ten film zdobył najwięcej nagród. Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 1 kwietnia w Teatrze WARSawy. Niektórzy nominowani pojawili się na gali lub zaznaczyli swoją obecność wirtualnie, czym pokazali spory dystans do swojej twórczości.

"Obce ciało" zdeklasowało konkurencję zdobywając w sumie 6 nagród na 12 nominacji. Cztery z nich przypadły w udziale Krzysztofowi Zanussiemu, który zdobył Węże za produkcję Najgorszego filmu roku, w kategorii Żenujący film na ważny temat oraz za Reżyserię i Scenariusz. Dwie pozostałe nagrody dla "Obcego ciała" są udziałem Agnieszki Grochowskiej, którą Akademia nagrodziła w kategorii Występ poniżej talentu oraz za Najbardziej żenująca scenę, w której zabawiała się pejczykiem z męskimi prostytutkami.

"Obce ciało" w kategorii Wielki Wąż – Najgorszy Film Roku pokonało takie filmy, jak: "Dzień dobry, kocham cię", "Dżej Dżej", "Facet (nie)potrzebny od zaraz", "Karol, który został świętym", "Kochanie, chyba cię zabiłem" i "Zbliżenia".

Tegoroczna edycja Węży to dwie nagrody dla filmu "Dzień dobry, kocham cię" i w obu ważną rolę odegrała Barbara Kurdej-Szatan. Otrzymała ona Węża za Najgorszą rolę żeńską oraz zaśpiewała piosenkę w Najgorszym teledysku okołofilmowym. Sama aktorka na gali nie mogła się pojawić, ale przesłała organizatorom stosowne podziękowania i pozdrowienia, które zaprezentowano w czasie uroczystości.

Dwa Węże otrzymał w tym roku Borys Szyc, który zdobył uznanie Akademii za Najgorszą rolę męską oraz za Występ w duecie z nawigacją GPS w filmie "Dżej Dżej". Szyc powoli staje się ulubieńcem Akademii.

Tegoroczna gala Węży odbyła się w Teatrze WARSawy, a na uroczystości pojawiło się spore grono nominowanych oraz licznie zaproszeni goście ze świata kultury. Ceremonię wręczenia Węży poprowadzili Piotr Kędzierski (Rock Radio), Ewa Makomaska ("Dżej Dżej") oraz w specjalnej roli różowego węża Tomasz Karolak.

Filmy

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Litości! (gość)

To też jest znak czasu. Wszyscy cudownie wyleczeni z kompleksów, nie ma się czego wstydzić - robie gówniane kino i OK, ale jestem zabawny!

Aleks (gość)

można sobie porównać http://cenabiznesu.pl/-zlote-globy-2015-rozdane beznadziejne filmy wobec tych prawdziwie nagradzanych chociaż sam oglądałem birdmana i nie rozumiem skąd ten caly zachwyt